Reklama

Reklama

Matura 2019: Angielski poziom rozszerzony arkusz CKE i odpowiedzi

Egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym rozpoczął się o godzinie 14:00 i trwał 150 minut. Poniżej znajdziecie arkusz CKE z angielskiego (poziom rozszerzony) wraz z nieoficjalnymi rozwiązaniami zaproponowanymi przez współpracującego z nami eksperta. Zapraszamy!

Arkusz z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym składał się z zadań zamkniętych oraz otwartych, w tym krótkiej i rozszerzonej odpowiedzi. Zadania dotyczyły czterech obszarów: rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstów pisanych, znajomości środków językowych oraz tworzenia wypowiedzi pisemnej. Zadania na rozumienie ze słuchu były oparte na nagranych tekstach, odtworzonych podczas egzaminu z płyty CD, natomiast zadania na rozumienie tekstów pisanych oraz zadania na znajomość środków językowych były oparte na tekstach autentycznych lub w minimalnym stopniu adaptowanych. Znajomość środków językowych była sprawdzana na krótkich tekstach lub za pomocą niepowiązanych ze sobą zdań.

Język angielski na poziomie rozszerzonym jest przedmiotem dodatkowym - uczniowie deklarują, czy chcą go zdawać. 

Reklama

W tym roku na maturze angielski rozszerzony zdawało 154,8 tys. osób, czyli 57,5 proc. wszystkich tegorocznych absolwentów. 

Matura 2019: Angielski rozszerzony - arkusz CKE i odpowiedzi

Arkusz CKE z języka angielskiego (poziom rozszerzony) wraz z proponowanymi odpowiedziami publikujemy poniżej. Arkusz z angielskiego na poziomie podstawowym oraz arkusze z poprzednich egzaminów wraz z nieoficjalnymi rozwiązaniami znajdziecie w naszym raporcie "Matura 2019. Arkusze"

JĘZYK ANGIELSKI (poziom rozszerzony) - ARKUSZ CKE (pobierz tutaj) + TRANSKRYPCJA (pobierz tutaj)

Kolejne rozwiązania znajdziesz na następnej stronie!

Dowiedz się więcej na temat: matura 2019 angielski | angielski rozszerzony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne