Reklama

Reklama

Matura 2019. U nas arkusze CKE i proponowane rozwiązania

Już w poniedziałek 6 maja rusza matura 2019. Część pisemna potrwa do 23 maja. Każdego dnia, po zakończeniu egzaminów w naszym raporcie specjalnym "Matura 2019" będziemy publikowali arkusze udostępnione przez Centralną Komisję Egzaminacyjną (CKE) oraz rozwiązania zaproponowane przez współpracujących z nami ekspertów.

Reklama

Jak informuje CKE, każdego dnia będą przeprowadzane dwie sesje egzaminacyjne: pierwsza o godz. 9:00, druga - o 14:00. Część ustna egzaminu maturalnego przeprowadzana jest w szkołach według harmonogramów ustalonych przez przewodniczących zespołów egzaminacyjnych.

Reklama

Ponad 269 tys. zdających, którzy ukończyli liceum lub technikum w roku szkolnym 2018/2019 przystąpi do egzaminu maturalnego z następujących przedmiotów obowiązkowych:

- w części pisemnej: język polski (na poziomie podstawowym); matematyka (na poziomie podstawowym); język obcy nowożytny (na poziomie podstawowym); język mniejszości narodowej (na poziomie podstawowym - wyłącznie absolwenci szkół lub oddziałów z językiem nauczania danej mniejszości narodowej)

- w części ustnej: język polski (bez określania poziomu) język obcy nowożytny (bez określania poziomu); język mniejszości narodowej (bez określenia poziomu - wyłącznie absolwenci szkół lub oddziałów z językiem nauczania danej mniejszości narodowej)

Ponadto każdy maturzysta musi przystąpić do egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym; maksymalnie może wybrać pięć dodatkowych.

Arkusze egzaminacyjne CKE wraz z nieoficjalnymi rozwiązaniami będziemy publikować każdego dnia zgodnie z następującym harmonogramem:

- w przypadku egzaminów, które rozpoczynają się o godz. 9:00 - tego samego dnia tuż po godzinie 14:00

- w przypadku egzaminów, które rozpoczynają się o godz. 14:00 - tego samego dnia tuż po godz. 19:00.

Znajdziecie je w naszym raporcie specjalnym "Matura 2019. Arkusze". Maturzyści bądźcie z nami!

Kiedy matura 2019? Publikujemy harmonogram CKE

Chcesz skutecznie przygotować się do egzaminów? Zobacz, jakie to proste! Wypracowania, opracowania lektur, testy i fiszki znajdziesz na Bryk.pl  oraz na Opracowania.pl

Dowiedz się więcej na temat: matura 2019

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne