Reklama

Reklama

Matura 2019: Język hiszpański - poziom podstawowy i rozszerzony

We wtorek maturzyści napiszą egzaminy z języka hiszpańskiego. Matura na poziomie podstawowym wystartuje o godz 9:00, natomiast po południu, o godz. 14:00, abiturienci napiszą język hiszpański - poziom rozszerzony.

Egzamin pisemny z wybranego języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym jest jednym z obowiązkowych egzaminów na maturze. 

Reklama

Matura z języka hiszpańskiego - podobnie jak z innych przedmiotów - odbywa się w dwóch turach. O godzinie 9:00 wystartował test na poziomie podstawowym, a o godzinie 14:00 maturzyści zmierzą się z poziomem rozszerzonym. 

Egzamin na poziomie podstawowym potrwa równo dwie godziny, natomiast na poziomie rozszerzonym - 150 minut. Na każdym z poziomów zdający muszą m.in. napisać własną wypowiedź na jeden z podanych tematów.

Najchętniej wybieranym przez abiturientów językiem obcym na egzaminie maturalnym od wielu lat jest język angielski. W czołówce plasują się też język niemiecki i język rosyjski, a następnie język francuski. Hiszpański i włoski zdaje w tym roku mniej niż po jednym procencie abiturientów. 

Wyniki matur zostaną ogłoszone 4 lipca. Maturzysta, który nie zda jednego obowiązkowego egzaminu, ma prawo do poprawki pod koniec sierpnia. Ten, który nie zda więcej niż jednego egzaminu, może je poprawiać dopiero za rok. 

Zapraszamy do naszego raportu specjalnego "Matura 2019", gdzie od 6 maja codziennie publikujemy aktualności związane z tegorocznymi egzaminami maturalnymi, arkusze CKE i odpowiedzi.

Zobacz arkusze CKE i proponowane odpowiedzi z matury 2019:

JĘZYK ANGIELSKI (poziom podstawowy) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

JĘZYK POLSKI (poziom podstawowy) - ARKUSZ CKE ORAZ ODPOWIEDZI

MATEMATYKA (poziom podstawowy) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

Chcesz skutecznie przygotować się do egzaminów? Zobacz, jakie to proste! Wypracowania, opracowania lektur, testy i fiszki znajdziesz na Bryk.pl  oraz na Opracowania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama