Reklama

Reklama

Matura 2019: Geografia poziom rozszerzony

Dziś o godzinie 9:00 rozpoczął się egzamin maturalny z geografii na poziomie rozszerzonym. Jest to jeden z przedmiotów dodatkowych najchętniej wybieranych przez tegorocznych maturzystów. Jeszcze dziś tuż po godzinie 14:00 w naszym raporcie specjalnym "Matura 2019" opublikujemy arkusz CKE z geografii (poziom rozszerzony) wraz z proponowanymi rozwiązaniami.

Geografię na poziomie rozszerzonym zdaje dziś około 71 tys. osób, co stanowi ponad 26 proc. tegorocznych maturzystów. Jak wynika z danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, geografia to drugi najpopularniejszy przedmiot dodatkowy. Na maturze 2019 większą popularnością cieszy się tylko język angielski na poziomie rozszerzonym.

Reklama

Maturzysta musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów maturalnych: z języka polskiego, z języka obcego i z matematyki na poziomie podstawowym, a ponadto do co najmniej jednego pisemnego egzaminu z grupy tzw. przedmiotów do wyboru - może ich wybrać maksymalnie sześć.

W grupie przedmiotów do wyboru są: biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia sztuki, historia muzyki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, wiedza o społeczeństwie, języki mniejszości narodowych i etnicznych, język regionalny, a także matematyka, język polski i języki obce nowożytne. Egzaminy z przedmiotu do wyboru są zdawane na poziomie rozszerzonym. Dlatego do tej grupy zaliczane są także - na tym poziomie - matematyka, język polski i języki obce, które są obowiązkowe na poziomie podstawowym.

Arkusz z geografii na poziomie rozszerzonym i proponowane odpowiedzi opublikujemy dziś tuż po godzinie 14:00. Znajdziecie je w naszym raporcie specjalnym "Matura 2019. Arkusze" (zobacz tutaj)

Dowiedz się więcej na temat: matura 2019 geografia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy