Reklama

Reklama

Matura 2019. Dziś matematyka poziom rozszerzony

O godzinie 9:00 rozpoczął się egzamin maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym. Abiturienci będą rozwiązywać zadania maksymalnie przez 180 minut. Po południu zapraszamy na Interię! Już po godz. 14:00 opublikujemy w naszym raporcie specjalnym "Matura 2019" arkusz CKE z matematyki (poziom rozszerzony) i odpowiedzi. Bądźcie z nami!

Matura 2019 z matematyki na poziomie rozszerzonym rozpoczęła się o godz. 9:00. Przystąpili do niej tylko ci abiturienci, którzy wyrazili taką chęć. Jest to przedmiot dodatkowy, na którym nie określa się progu zdawalności. Egzaminu nie można więc nie zdać.

W tym roku rozszerzona matematyka była w czołówce najchętniej wybieranych przez maturzystów przedmiotów dodatkowych. Chęć zdawania "królowej nauk" na rozszerzeniu wyraziło łącznie 61,4 tys. tegorocznych absolwentów, czyli 22,8 proc. z nich. 

Reklama

Na rozwiązanie zadań maturzyści będą mieć równo trzy godziny. 

Już o po godz. 14:00 w naszym raporcie specjalnym "Matura 2019" opublikujemy arkusz CKE z matematyki (poziom rozszerzony) wraz z nieoficjalnymi odpowiedziami zaproponowanymi przez naszego eksperta. Bądźcie z nami! 

Po południu rozpocznie się z kolei matura z filozofii. Jest to również przedmiot do wyboru, a więc napiszą go tylko ci maturzyści, którzy zadeklarowali taką chęć. Egzamin wystartuje o godz. 14:00 i zakończy się o godz. 17:00. Chęć zdawania filozofii na poziomie rozszerzonym zadeklarowało 1496 osób.

Prace maturzystów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów. Świadectwa zostaną przesłane do szkół do 4 lipca br. Tego samego dnia ogłoszone zostaną ogólnopolskie wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego. 

Zobacz arkusze CKE i proponowane odpowiedzi matury 2019:

JĘZYK ANGIELSKI (poziom podstawowy) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI 

JĘZYK ANGIELSKI (poziom rozszerzony) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

JĘZYK POLSKI (poziom podstawowy) - ARKUSZ CKE ORAZ ODPOWIEDZI

JĘZYK POLSKI (poziom rozszerzony) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

MATEMATYKA (poziom podstawowy) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

Chcesz skutecznie przygotować się do egzaminów? Zobacz, jakie to proste! Wypracowania, opracowania lektur, testy i fiszki znajdziesz na Bryk.pl  oraz na Opracowania.pl

Dowiedz się więcej na temat: matura 2019 matematyka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje