Reklama

Reklama

Matura 2019. Dziś egzaminy z fizyki i historii

Maturzyści na ostatniej prostej. Rozpoczyna się ostatni tydzień sesji egzaminacyjnej 2019. W poniedziałek abiturienci zmierzą się z fizyką i astronomią oraz historią na poziomie rozszerzonym. Oba egzaminy są nieobowiązkowe i napiszą je tylko ci maturzyści, którzy wcześniej wyrazili taką wolę. Jeszcze dziś o godz. 14:00 i 19:00 opublikujemy arkusze CKE z fizyki i historii wraz z odpowiedziami zaproponowanymi przez naszego eksperta. Zapraszamy!

Reklama

Egzamin maturalny z fizyki i astronomii rozpocznie się o godz. 9:00 i potrwa 180 minut. Przystąpi do niego 20,9 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników, czyli 7,8 proc. wszystkich zdających.

Z kolei matura z historii na poziomie rozszerzonym wystartuje o godz. 14:00 i również potrwa trzy godziny. Chęć zdawania tego przedmiotu wyraziło łącznie 20,1 tys. osób, czyli 7,5 proc. tegorocznych abiturientów.

Reklama

Oba egzaminy nie są obowiązkowe. Należą do grupy tzw. przedmiotów do wyboru. Każdy maturzysta musi napisać maturę przynajmniej z jednego przedmiotu dodatkowego. Wynik nie wpływa jednak na uzyskanie świadectwa maturalnego. Liczy się jednak przy rekrutacji na studia.

Wyniki matur 2019 będą znane 4 lipca.

Arkusz z fizyki na poziomie rozszerzonym i proponowane odpowiedzi opublikujemy dziś tuż po godzinie 15:30 na Interii. Wieczorem, chwilę po godz. 19:00 znajdziecie u nas arkusz CKE i proponowane rozwiązania z historii. Zapraszamy: "Matura 2019. Arkusze" (zobacz tutaj)

Zobacz arkusze CKE i proponowane odpowiedzi z matury 2019:

JĘZYK ANGIELSKI (poziom podstawowy) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

JĘZYK POLSKI (poziom podstawowy) - ARKUSZ CKE ORAZ ODPOWIEDZI

MATEMATYKA (poziom podstawowy) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

Chcesz skutecznie przygotować się do egzaminów? Zobacz, jakie to proste! Wypracowania, opracowania lektur, testy i fiszki znajdziesz na Bryk.pl  oraz na Opracowania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne