Reklama

Reklama

Matura 2019: Biologia i wiedza o społeczeństwie

W piątek na maturze 2019 abiturienci zmierzą się z biologią oraz wiedzą o społeczeństwie. Są to przedmioty dodatkowe, co oznacza, że maturzyści deklarowali chęć ich zdawania, a przeprowadza się je na poziomie rozszerzonym. W raporcie specjalnym "Matura 2019" na Interii opublikujemy dziś arkusze CKE wraz z proponowanymi rozwiązaniami z obu przedmiotów.

O godzinie 9:00 rozpoczął się egzamin z biologii. W tym roku, jak poinformowała Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE), biologię zdaje ponad 47 tys. osób, czyli 17,7 proc. wszystkich tegorocznych maturzystów. Co ciekawe, matura z biologii wiedzie prym, jeśli chodzi o liczbę odwołań do Kolegium Arbitrażu Egzaminacyjnego.

Reklama

Każdy maturzysta, który uzna, że jego arkusz egzaminacyjny został oceniony niewłaściwe, ma prawo złożyć odwołanie. Wówczas zadania budzące wątpliwości zdającego zostają ocenione ponownie. W ubiegłym roku do "drugiej instancji", czyli KAE, odwołano się w sprawie ponad 1,2 tys. zadań. O szczegółach pisaliśmy tutaj

Z kolei WOS był przed laty jednym z najchętniej wybieranych przedmiotów. Obecnie nie cieszy się szczególną popularnością. W tym roku maturę z tego przedmiotu zdaje 20 tys. osób, czyli niewiele ponad 7 proc. wszystkich abiturientów.

Zarówno egzamin maturalny z biologii, jak i z wiedzy o społeczeństwie trwa 180 minut.

Przypominamy, że dziś w naszym raporcie specjalnym "Matura 2019. Arkusze" opublikujemy arkusze CKE z obu przedmiotów (nowa formuła) wraz z proponowanymi rozwiązaniami.

Arkusz z biologii i rozwiązania znajdziecie u nas tuż po godzinie 14:00. Z kolei arkusz CKE z wiedzy o społeczeństwie pojawi się o godzinie 19:00, wówczas nasi eksperci rozwiążą go dla was. Bądźcie z nami!

Arkuszy CKE z biologii i WOS szukaj tutaj (kliknij)

Chcesz skutecznie przygotować się do egzaminów? Zobacz, jakie to proste! Wypracowania, opracowania lektur, testy i fiszki znajdziesz na Bryk.pl  oraz na Opracowania.pl

Dowiedz się więcej na temat: matura 2019 biologia | matura 2019 wos

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy