Reklama

Reklama

Matura 2018 z języka polskiego. Lista lektur

Do matury z języka polskiego pozostały niecałe dwa miesiące. Jeśli wciąż nie wiesz, z jakimi tekstami może przyjść ci się zmierzyć podczas egzaminów, koniecznie zerknij poniżej. Publikujemy listę lektur do matury 2018.

Już w maju czeka cię matura z języka polskiego? Sprawdź, jakie lektury powinieneś przeczytać przed przystąpieniem do egzaminu dojrzałości. Prezentujemy listę lektur na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Osoby przystępujące do egzaminu maturalnego powinny w czasie trzy- lub czteroletniego nauczania przeczytać co najmniej 13 pozycji z listy opublikowanej przez CKE. Teksty musisz poznać w całości. Nie możesz ominąć autorów i utworów oznaczonych w tabeli gwiazdką. 

W podstawie programowej zostały uwzględnione także teksty, które na lekcjach z języka polskiego mogły być czytane w całości lub w części. Decyduje o tym nauczyciel.

Reklama

To od ciebie zależy, jakie lektury zdecydujesz się powtórzyć przed maturą. Na pewno warto skupić się w pierwszej kolejności na lekturach obowiązkowych (oznaczonych w podstawie programowej gwiazdką).

Reklama

Reklama

Reklama