Reklama

Reklama

Matura 2018. Język polski poziom podstawowy. Arkusz CKE i odpowiedzi

Język polski na poziomie podstawowym zdawało w piątek na maturze ponad 274 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Poniżej publikujemy arkusz CKE - język polski poziom podstawowy wraz z odpowiedziami zaproponowanymi przez naszego eksperta.

Reklama

Matura z języka polskiego (poziom podstawowy) rozpoczęła się o godzinie 9:00 i trwała 170 min. Arkusz CKE składał się z dwóch zestawów zadań sprawdzających umiejętność wykonywania na tekście nieliterackim operacji dowodzących jego rozumienia na różnych poziomach oraz z zadania polegającego na napisaniu wypracowania.

"Lalka" i wiersz Ernesta Brylla

Reklama

W tym roku na maturze z języka polskiego maturzyści mierzyli się z następującym tematem: "Tęsknota - siła niszcząca czy budująca ludzkie życie. Rozważ i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu "Lalki", całej książki Bolesława Prusa oraz wybranego tekstu kultury". Jeśli maturzysta nie decydował się na napisanie wypracowania, mógł przeprowadzić analizę tekstu poetyckiego, w tym roku był to wiersz Ernesta Brylla pt. "Bądźmy dla siebie bliscy bo nas rozdzielają".

Sesja egzaminów pisemnych matury 2018 potrwa do 23 maja. O dwa dni dłużej będą trwały egzaminu ustne z języków obcych. Aby zdać maturę, uczeń musi uzyskać co najmniej 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. Egzaminy z przedmiotów dodatkowych nie mają określonego progu zdawalności. Liczą się jedynie przy rekrutacji na studia. Wynik maturzyści poznają 2 lipca.

Matura 2018. Język polski - arkusz egzaminacyjny CKE (pobierz tutaj)

PONIŻEJ PUBLIKUJEMY ARKUSZ Z JĘZYKA POLSKIEGO (POZIOM PODSTAWOWY) WRAZ Z NIEOFICJALNYMI ODPOWIEDZIAMI. Wciśnij F5, strona nie odświeża się automatycznie!

WYPRACOWANIE ODPOWIEDZI (znajdziesz na drugiej stronie)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy