Reklama

Reklama

Matura 2018. Język angielski podstawowy arkusz CKE i odpowiedzi

Język angielski zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym jest od lat najczęściej wybieranym językiem obcym na maturze. Poniżej publikujemy arkusz CKE - język angielski poziom podstawowy, transkrypcję oraz proponowane rozwiązania.

Język angielski na poziomie podstawowym zdawało na maturze 2018 we wtorek 251 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników, czyli aż 92 proc. wszystkich tegorocznych maturzystów. Razem z nimi maturę z angielskiego piszą też abiturienci z wcześniejszych roczników. Są wśród nich zarówno osoby, które przystępują do matury po raz pierwszy, jak i takie, które dotąd nie zdały egzaminu z tego przedmiotu, albo zdały go, ale chcą uzyskać lepszy wynik. Takich osób jest łącznie kilkanaście tysięcy w całym kraju.

Arkusz CKE z języka angielskiego na poziomie podstawowym składał się z zadań zamkniętych różnego rodzaju (wyboru wielokrotnego, prawda/fałsz, zadań na dobieranie) oraz jednego zadania otwartego rozszerzonej odpowiedzi. Zadania sprawdzają wiadomości oraz umiejętności w czterech obszarach: rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstów pisanych, znajomości środków językowych i tworzenia wypowiedzi pisemnej.

Reklama

Zadania na rozumienie ze słuchu były oparte na nagranych tekstach, odtworzonych podczas egzaminu z płyty CD, natomiast zadania na rozumienie tekstów pisanych i zadania na znajomość środków językowych były oparte na tekstach autentycznych lub adaptowanych zamieszczonych w arkuszu egzaminacyjnym. Za rozwiązanie wszystkich zadań zdający może otrzymać 50 punktów.

"Poziom trudności dosyć niski"

"Poziom trudności był dosyć niski. Nie było problemów" - mówiła Aleksandra z klasy o profilu matematyczno-fizycznym, która zamierza studiować socjologię. 

Podobnie oceniał skalę trudności matury z jęz. angielskiego na poziomie podstawowym Karol, również z klasy matematyczno-fizycznej, planujący studia inżynierskie: "Egzamin nie był trudny. W porównaniu do innych lat zadania może były nawet łatwiejsze".

Język angielski poziom podstawowy - arkusz CKE (pobierz tutaj) + transkrypcja (pobierz tutaj)

PONIŻEJ PUBLIKUJEMY ARKUSZ CKE JĘZYK ANGIELSKI (poziom podstawowy) WRAZ Z NIEOFICJALNYMI ODPOWIEDZIAMI. Wciśnij F5, strona nie odświeża się automatycznie!

Kolejne odpowiedzi znajdziesz na stronie nr 2.


Kolejne odpowiedzi znajdziesz na stronie nr 3.

Zobacz dotychczasowe arkusze z matury 2018: 

Język polski (poziom podstawowy) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

Język polski (poziom rozszerzony) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

Matematyka (poziom podstawowy) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje