Reklama

Reklama

Matura 2018. Biologia - poziom rozszerzony. Arkusz CKE i odpowiedzi

W czwartek rano abiturienci zmierzyli się z biologią. Nie był to egzamin obowiązkowy - pisali go jedynie ci maturzyści, którzy wybrali biologię jako przedmiot dodatkowy. Poniżej publikujemy arkusz CKE - biologia (poziom rozszerzony - wraz z odpowiedziami zaproponowanymi przez naszego eksperta. Zapraszamy!

Biologię na poziomie rozszerzonym jako przedmiot dodatkowy zdecydowało się napisać ponad 50 tys. tegorocznych abiturientów. 

W tym roku wśród najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych biologia plasuje się na piątym miejscu. Wyprzedza ją język angielski, geografia, matematyka i język polski.

Na przedmiotach dodatkowych nie określa się progu zdawalności. Egzaminu z biologii na poziomie rozszerzonym nie można więc nie zdać, ale wynik liczy się przy rekrutacji na studia. 

Przypomnijmy, że każdy maturzysta musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów: z języka polskiego, z języka obcego i z matematyki na poziomie podstawowym. Abiturient musi też napisać co najmniej jeden egzamin z grupy tzw. przedmiotów do wyboru. Maksymalnie może ich wybrać sześć. Maturzyści muszą przystąpić także do dwóch egzaminów ustnych: z języka polskiego i języka obcego. Minimalny wynik w przypadku przedmiotów obowiązkowych - konieczny by zdać maturę - wynosi 30 proc.

Biologia - poziom rozszerzony - arkusz CKE (pobierz tutaj)

PONIŻEJ PUBLIKUJEMY ARKUSZ CKE - BIOLOGIA (poziom rozszerzony) - WRAZ Z NIEOFICJALNYMI ODPOWIEDZIAMI. Wciśnij F5, strona nie odświeża się automatycznie!

ReklamaCzytaj także: Abiturienci odwołują się od wyniku matury z biologii i wygrywają (kliknij tutaj)

Zobacz dotychczasowe arkusze z matury 2018: 

Język angielski (poziom podstawowy) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

Język angielski (poziom rozszerzony) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

Matematyka (poziom podstawowy) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

Matematyka (poziom rozszerzony) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

Język polski (poziom podstawowy) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

Język polski (poziom rozszerzony) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

Chcesz skutecznie przygotować się do egzaminów? Zobacz, jakie to proste! Wypracowania, opracowania lektur, testy dla liceum, gimnazjum i szkoły podstawowej znajdziesz na Bryk.pl oraz na Opracowania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje