Reklama

Reklama

Matura 2018. Para prezydencka trzyma kciuki za maturzystów

Para prezydencka w specjalnym klipie złożyła życzenia dla maturzystów. Powodzenia życzyli także premier Mateusz Morawiecki i marszałkowie Sejmu i Senatu.

"Matura to podsumowanie waszej szkolnej nauki, ale również początek nowego etapu w życiu" - mówił prezydent Andrzej Duda.

Prezydent przypomniał, że maturzyści rozpoczynają "dziś jeden z najważniejszych egzaminów". "Długo przygotowywaliście się do tej chwili. Matura to podsumowanie waszej szkolnej nauki, ale również początek nowego etapu w życiu" - mówił. Zaznaczył, że matura to "klucz do przyszłych studiów i pracy".

"Chcemy zapewnić, że jesteśmy z Wami i trzymamy za was kciuki" - powiedziała w nagraniu pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. "Także rodzice i nauczyciele z pewnością przeżywają ten dzień i bardzo was wspierają" - dodała.

Reklama

"Wykorzystajcie dobrze swoją wiedzę, pokażcie, że jesteście gotowi podjąć to wyzwanie" - mówiła pierwsza dama zwracając się do maturzystów. "Uwierzcie w siebie i nie dajcie się zaskoczyć" - dodała.

"Polska czeka na Was, na Wasze talenty, na Waszą wiedzę i kreatywność" - powiedział w nagraniu prezydent dodając, że będą oni "budować przyszłość Rzeczypospolitej".

Para prezydencka przesłała maturzystom także pozdrowienia, życzenia "świetnych wyników na maturze" oraz "dobrych życiowych wyborów".

Na stronie pod klipem został zamieszczony także tekst z życzeniami od pary prezydenckiej.

Premier: Łamcie to, czego rozum nie złamie

"Drodzy Maturzyści! Wymarzonych tematów, rozwinięcia skrzydeł i "łamania tego, czego rozum nie złamie"! Wszyscy trzymamy za Was kciuki! Powodzenia!" - napisał z kolei na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

"Drodzy Maturzyści, #piąteczek, po majówce... Lekko nie jest. Życzę Wam jednak bezstresowego dnia i obyście dostali tematy swoich marzeń. #matura2018" - napisał marszałek Sejmu Marek Kuchciński na Twitterze.

"Kasztany już zakwitły, więc #matura czas zacząć! Powodzenia #maturzyści!" - życzenia tej treści zamieścił z kolei na Twitterze Marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

W piątek 4 maja rozpoczynają się matury. Ponad 274 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników przystąpi o godzinie 9 do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Chęć przystąpienia do matury - tak jak w latach ubiegłych - zadeklarowali też abiturienci z wcześniejszych roczników, którzy chcą poprawić swój wynik. Jest ich około 8 tys. Dlatego wszystkich przystępujących w piątek do egzaminu z polskiego na poziomie podstawowym będzie ponad 282 tys.Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy