Reklama

Reklama

Matura 2018. Matematyka, język łaciński i kultura antyczna

Matematyka na poziomie podstawowym oraz język łaciński i kultura antyczna - z tymi przedmiotami mierzą się dziś maturzyści podczas drugiego dnia egzaminów. Do obowiązkowego testu z "królowej nauk" przystąpiło o godz. 9.00 prawie 273 tys. tegorocznych absolwentów liceów i techników.

Egzamin z matematyki na poziomie podstawowym jest obowiązkowy. Oznacza to, że maturzysta musi uzyskać co najmniej 30 proc. punktów, aby go zdać. 

Matura z matematyki trwa 170 minut. W tym czasie abiturienci muszą rozwiązać zadania zamknięte i otwarte. W ubiegłym roku arkusz egzaminacyjny na poziomie podstawowym składał się z 25 zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru oraz dziewięciu zadań otwartych, w tym sześciu zadań krótkiej odpowiedzi i trzech zadań rozszerzonej odpowiedzi. 

Po południu, o godz. 14.00, zostanie przeprowadzony egzamin z łaciny i kultury antycznej na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Reklama

Cały harmonogram egzaminów maturalnych opublikowaliśmy TUTAJ

Zobacz dotychczasowe arkusze z matury 2018: 

Język polski (poziom podstawowy) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

Język polski (poziom rozszerzony) - ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI

Chcesz skutecznie przygotować się do egzaminów? Zobacz, jakie to proste! Wypracowania, opracowania lektur, testy dla liceum, gimnazjum i szkoły podstawowej znajdziesz na Bryk.pl oraz na Opracowania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy