Reklama

Reklama

Matura 2018. CKE informuje o materiałach pomocniczych

Z jakich materiałów pomocniczych będą mogli korzystać tegoroczni maturzyści? Wyjaśniamy!

Informacje na temat materiałów i przyborów pomocniczych na maturze w 2018 roku opublikowała Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Każdy zdający powinien mieć obowiązkowo długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczonym do zapisywania rozwiązań. Jeżeli konieczne jest wykonanie rysunków, wykonuje się je długopisem, a nie ołówkiem.

Jeśli chodzi o przedmioty podstawowe, sytuacja kształtuje się następująco:

- język polski - na egzaminie obowiązkowo musi być dostępny słownik ortograficzny, poprawnej polszczyzny, w liczbie nie mniej niż jeden na 25 osób; te pomoce zapewnia szkoła;

Reklama

- matematyka - na egzaminie obowiązkowe są: linijka, cyrkiel, kalkulator prosty (umożliwiający wykonywanie jedynie dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, ewentualnie obliczania procentów lub pierwiastków kwadratowych z liczb) oraz wybrane wzory matematyczne;

- na języku obcym nowożytnym nie korzysta się z pomocy.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy