Reklama

Reklama

Matura 2017. Tablice i wzory matematyczne

Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała zbiór tablic i wzorów matematycznych, z których każdy maturzysta będzie mógł skorzystać podczas pisania egzaminu. Zobacz, jak wyglądają! Pamiętaj, że na egzamin maturalny 2017 z matematyki można dodatkowo zabrać na salę: linijkę, prosty kalkulator i cyrkiel.

Matematyka - królowa nauk - towarzyszy uczniom na każdym etapie edukacji. Jest obecna na sprawdzianie w szkole podstawowej, na egzaminie gimnazjalnym i na maturze. 

Matura z matematyki odbywa się na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym. Zadania mogą mieć formę zamkniętą lub otwartą. Tegoroczny egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym odbędzie się w piątek, 5 maja, o godz. 9.00, a na poziomie rozszerzonym we wtorek, 9 maja, o godz. 9.00.

Arkusz z matematyki: poziom podstawowy

Jak informuje CKE, arkusz egzaminacyjny z matematyki na poziomie podstawowym składa się z trzech grup zadań. 

Reklama

Pierwsza grupa zawiera zadania zamknięte. Dla każdego z tych zadań są podane cztery odpowiedzi, z których tylko jedna jest poprawna. Każde zadanie z tej grupy jest punktowane w skali 0-1. Uczeń musi wskazać właściwą odpowiedź i zaznaczyć ją na karcie odpowiedzi. Druga grupa zawiera zadania otwarte krótkiej odpowiedzi (maturzysta musi odpowiedź krótko uzasadnić). Zadania z tej grupy punktowane są w skali 0-2. Trzecia grupa zawiera zadania otwarte rozszerzonej odpowiedzi (uczeń musi starannie przedstawić sposób rozumowania). Zadania te punktowane są w skali 0-4, 0-5 albo 0-6. 

Arkusz z matematyki: poziom rozszerzony

Arkusz z matematyki na poziomie rozszerzonym, podobnie jak podstawa, składa się z trzech grup zadań. 

Pierwsza grupa zawiera zadania zamknięte. Uczeń musi wskazać właściwą odpowiedzieć i zaznaczyć ją na karcie odpowiedzi. Zadania punktowane są w skali 0-1. Druga grupa zawiera zadania otwarte krótkiej odpowiedzi, w tym zadania z kodowaną odpowiedzią (maturzysta musi wpisać cyfry wyniku do odpowiedniej tabeli). Zadania te punktowane są w skali 0-2, 0-3 albo 0-4. Trzecia grupa zawiera zadania otwarte rozszerzonej odpowiedzi. W tym przypadku uczeń musi wykazać, w jaki sposób rozumował i dobrał strategię do rozwiązania problemu. Zadania punktowane są w skali 0-5, 0-6 albo 0-7.

Zobacz zbiór wzorów matematycznych, z których będzie mógł skorzystać na maturze 2017 z matematyki!

Matura 2017. Sprawdź terminy egzaminów!

Bądź na bieżąco z Interią!

Zapraszamy również do śledzenia nas na Facebooku: Interia Matura, gdzie publikujemy wskazówki i materiały, które pomogą wam w przygotowaniach do tegorocznej matury.

Zajrzyjcie też do naszego raportu specjalnego Matura 2017


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje