Reklama

Reklama

Matura 2017: Chemia - poziom rozszerzony. Arkusz i odpowiedzi

Część maturzystów zmierzyła się dziś rano z pisemnym egzaminem z chemii na poziomie rozszerzonym. Napisało go łącznie 29,7 tys. tegorocznych abiturientów. O godz. 14.00 rozpoczął się rozszerzony egzamin z geografii. W naszym raporcie specjalnym Matura 2017 już teraz publikujemy arkusz CKE i odpowiedzi - chemia - poziom rozszerzony. Po południu zaprezentujemy również arkusz i proponowane rozwiązania z geografii.

Z egzaminem maturalnym z chemii, oprócz 29,7 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników, zmierzyło się również 15,1 tys. abiturientów z wcześniejszych roczników.

Chemia od lat znajduje się w czołówce najchętniej wybieranych przez uczniów tzw. przedmiotów do wyboru. Oprócz przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym (język polski, matematyka, język angielski) każdy maturzysta musi wybrać co najmniej jeden dodatkowy przedmiot na rozszerzeniu.

Na egzaminach z przedmiotów dodatkowych nie określa się progu zdawalności, tzn. maturzysta nie może go nie zdać. Wyniki liczą się jednak przy rekrutacji na studia.

Arkusz maturalny z chemii zawiera co roku około 45 zadań. To zarówno zadania zamknięte (np. wielokrotnego wyboru, prawda/fałsz itp.), jak i zadania otwarte. W zadaniach otwartych maturzysta musi na przykład podać określony wzór chemiczny, zapisać równanie reakcji chemicznej, wykonać obliczenia. W poleceniach wykorzystywane są różne materiały źródłowe, m.in. wykresy, rysunki, tabele, schematy.

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI - chemia - poziom rozszerzony (KLIKNIJ TUTAJ)

Poniżej publikujemy arkusz CKE - chemia - poziom rozszerzony i odpowiedzi zaproponowane przez naszego eksperta. Strona nie odświeża się automatycznie, wciśnij f5!

Reklama


Bądź na bieżąco z Interią! Zajrzyj do naszego raportu specjalnego z arkuszami i odpowiedziami Matura 2017

Zobacz dotychczasowe arkusze i odpowiedzi z matury 2017: 

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z historii - poziom rozszerzony (TUTAJ)

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z WOS-u - poziom rozszerzony (TUTAJ)

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z historii sztuki - poziom rozszerzony (TUTAJ)

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z jęz. angielskiego - poziom podstawowy (TUTAJ)

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z matematyki - poziom podstawowy (TUTAJ)

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z jęz. polskiego - poziom podstawowy (TUTAJ)

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z biologii - poziom rozszerzony (TUTAJ)

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z jęz. niemieckiego - poziom podstawowy (TUTAJ)

Matura 2017. Wyciekły arkusze? Uwaga na przecieki!


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy