Reklama

Reklama

Matura 2017: Angielski podstawowy i rozszerzony. Arkusze i odpowiedzi na INTERIA.PL

Maturzyści mierzą się dziś z językiem angielskim. O godz. 9:00 rozpoczął się egzamin z tego języka na poziomie podstawowym, a o godz. 14:00 wystartuje poziom rozszerzony. Już dziś na portalu Interia w naszym raporcie specjalnym "Matura 2017" po godzinie 14:00, a następnie po godz. 19:00, znajdziecie arkusze CKE z języka angielskiego wraz proponowanymi przez naszych ekspertów rozwiązaniami.

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z języka angielskiego - poziom podstawowy - opublikujemy TUTAJ

Egzamin z języka angielskiego (poziom podstawowy) trwa równe dwie godziny. Uczniowie muszą wysłuchać słuchanek w języku angielskim, a następnie wykonać polecenia z nimi związane. Kolejną częścią sprawdzającą ich umiejętności jest praca z tekstem pisanym - na podstawie czytanek maturzyści muszą wykonać kolejne zadania. Inne polecenia sprawdzają znajomość środków językowych. W ostatnim zadaniu abiturienci tworzą wypowiedź pisemną.

Reklama

Matura z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym trwa 150 minut. W tym roku przedmiot ten jako dodatkowy wybrało aż 138 tys. maturzystów.

Aby zdać maturę, uczeń musi uzyskać co najmniej 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. Z przedmiotów dodatkowych nie określa się progu zdawalności, ale wyniki liczą się przy przyjęciu na studia.

Wyniki matur abiturienci poznają 30 czerwca. 

Już dziś na portalu Interia po godzinie 14:00 i 19:00 znajdziecie arkusze z języka angielskiego (poziom podstawowy i rozszerzony) z proponowanymi rozwiązaniami. W kolejnych dniach będziemy publikować arkusze z pozostałych przedmiotów dodatkowych. 

Zaglądajcie TUTAJ


Zobaczcie dotychczasowe arkusze i odpowiedzi z matury 2017: 

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z matematyki - poziom podstawowy (KLIKNIJ TUTAJ)

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z języka polskiego - poziom podstawowy (KLIKNIJ TUTAJ)

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z języka polskiego - poziom rozszerzony (KLIKNIJ TUTAJ)Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy