Reklama

Reklama

Matura 2017 z matematyki. Opublikujemy arkusz CKE i rozwiązania

Ruszyła matura 2017 z matematyki - poziom podstawowy. O godzinie 9:00 abiturienci otrzymali arkusze CKE zawierające 25 zadań zamkniętych i kilka zadań otwartych. Egzamin potrwa 170 minut. Tuż po godzinie 14:00 w naszym raporcie specjalnym "Matura 2017" opublikujemy arkusz - matematyka poziom podstawowy oraz rozwiązania zaproponowane przez naszych ekspertów. Bądźcie z nami!

Matematyką na poziomie podstawowym maturzyści rozpoczęli drugi dzień maturalnej sesji egzaminacyjnej 2017. Arkusz CKE - jak co roku - składa się z zdań zamkniętych (zwykle jest to 25 poleceń) oraz zadań otwartych. To najczęściej z tymi drugimi abiturienci mają więcej kłopotów.

Tutaj opublikujemy ARKUSZ CKE z matematyki poziom podstawowy oraz proponowane ROZWIĄZANIA

Analiza arkuszy maturalnych z matematyki na poziomie podstawowym z ubiegłego roku pokazała, że zadania otwarte sprawiły uczniom najwięcej trudności. Cztery zadania (29,31,32 i 34) poprawnie rozwiązało niewiele ponad 30 proc. uczniów. Koszmarem ubiegłorocznego arkusza okazało się zadanie nr 30. Tylko 23. proc. wszystkich zdających potrafiło je rozwiązać. Zadanie sprawdzało umiejętności i wiedzę z zakresu wyrażeń algebraicznych - używania wzorów skróconego mnożenia. Poniżej jego treść:

Reklama

Zobacz także arkusze CKE z języka polskiego matura 2017 i odpowiedzi:

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z języka polskiego na poziomie podstawowym (kliknij tutaj)

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z języka polskiego - poziom rozszerzony (kliknij tutaj)

Pamiętajcie, że dziś tuż po godzinie 14:00 na portalu Interia opublikujemy arkusz CKE - matematyka - poziom podstawowy oraz rozwiązania proponowane przez naszych ekspertów.

30 procent i matura w kieszeni

Matematyka na poziomie podstawowym, obok języka polskiego i języka obcego nowożytnego, jest obowiązkowym egzaminem pisemnym. Aby zdać maturę uczeń powinien z każdego z tych przedmiotów uzyskać wynik - co najmniej na poziomie 30 punktów procentowych. Dodatkowo podobny wynik musi uzyskać na maturze ustnej z języka polskiego i wybranego języka obcego nowożytnego.

Sesja egzaminów pisemnych potrwa do 26 maja. Z kolei egzaminy ustne rozpoczynają się 8 maja (poniedziałek) i potrwają do 20 dnia tego miesiąca.

Wyniki matur 2017 abiturienci otrzymają już 30 czerwca.

Zapraszamy również do śledzenia nas na Facebooku: Interia Matura, gdzie publikujemy kolejne arkusze, proponowane rozwiązania oraz wskazówki i materiały, które pomogą maturzystom w ostatnich przygotowaniach. 

Matura 2017. Sprawdź terminy egzaminów!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy