Reklama

Reklama

Matura 2017. Kilka prostych pytań

Wystartował maturalny maraton 2017. Uczniowie zmierzyli się już z językiem polskim na poziomie podstawowym i rozszerzonym, z podstawową matematyką oraz z wiedzą o tańcu. W naszej ulicznej sondzie zadaliśmy maturzystom pytania z przedmiotów, z którymi będą zmagać się już niebawem - z historii i WOS-u. Czy były zbyt trudne? Przekonajcie się sami!

W naszej sondzie zadaliśmy uczniom dwa proste pytania z historii: Co wydarzyło się w Polsce 13 grudnia 1981 roku? Kto był pierwszym królem Polski?

Maturzyści mogli się też wykazać wiedzą z WOS-u. Poprosiliśmy ich m.in., by rozwinęli skrót PSL oraz wyjaśnili, czym jest GMO.

Inne pytania z WOS-u brzmiały: Kto jest przewodniczącym Rady Europejskiej? Ilu posłów zasiada w polskim Sejmie? 

Matura 2017 z Interią

Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku: Interia Matura, gdzie publikujemy wskazówki i materiały, które pomogą wam w przygotowaniach do tegorocznej matury.

Reklama

Politycy wspominają maturę. "Wielkie przeżycie, przejście w dorosłość i stres"

Matura 2017. Sprawdź terminy egzaminów!
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy