Reklama

Reklama

Matura 2017: Egzamin maturzystki unieważniony z powodu SMS-a

Uczennica z Boguchwały (woj. podkarpackie), która wniosła na salę egzaminacyjną telefon, będzie musiała za rok ponownie napisać maturę z języka polskiego - podaje RMF24. Jej praca została unieważniona, ponieważ dostała SMS-a w trakcie egzaminu.

"Podjąłem decyzję jedyną, jaką można było w takim wypadku podjąć. Niestety, musiałem unieważnić pracę maturalną z języka polskiego. Pierwszy raz coś takiego zdarzyło się w mojej szkole. Bardzo żałuję tej maturzystki. Świetna uczennica. Jedna z kilku osób, które zdają maturę na poziomie dwujęzycznym" - mówi w rozmowie z portalem Nowiny24 Zbigniew Kalandyk, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale. 

Dyrektor przypominał uczniom przed rozpoczęciem egzaminu, by nie wnosili na salę telefonów i zabronionych urządzeń. Niestety, maturzystka, która myślała, że zostawiła telefon w torebce poza salą, miała go w kieszeni żakietu.

Reklama

Dziewczyna kończyła już pisać egzamin, kiedy telefon wydał dźwięk. Komisja była zmuszona przerwać pracę maturzystki. "To był dla niej szok. Popłakała się, ale ze zrozumieniem przyjęła decyzję o unieważnieniu pracy" - relacjonuje dyrektor szkoły.

Pechowa maturzystka może przystąpić do innych egzaminów jeszcze w tej sesji, ale język polski będzie musiała napisać w następnym roku - donosi portal Nowiny24. Oznacza to, że o przyjęcie na studia będzie się mogła się starać dopiero za rok.

PK

Zobacz arkusze z matury 2017: 

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z matematyki - poziom podstawowy (KLIKNIJ TUTAJ)

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z języka polskiego - poziom podstawowy (KLIKNIJ TUTAJ)

ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z języka polskiego - poziom rozszerzony (KLIKNIJ TUTAJ)
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy