Reklama

Reklama

Matura 2016: Matematyka. Mamy arkusze i odpowiedzi - poziom podstawowy

Matura z matematyki jest przedmiotem obowiązkowym dla wszystkich abiturientów. W 2016 roku, na poziomie podstawowym, przystąpiło do niej blisko 350 tys. uczniów. Egzamin rozpoczął się o godzinie 9 i trwał dokładnie 170 minut. Specjalnie dla was, tuż po godzinie 14, opublikujemy arkusze i proponowane przez naszego matematyka odpowiedzi!

Wśród zadań z matematyki na poziomie podstawowym pojawiły się między innymi: nierówności, ciągi, ułamki i ostrosłupy. Za najsłabiej punktowane zadania można było dostać po jednym punkcie, za te wymagające nieco więcej pracy - nawet sześć punktów. Zasady punktacji były jednocześnie bardzo surowe, aby uzyskać maksymalną ilość punktów nie wolno było popełnić ani jednego błędu. Mimo trudności egzaminu, są chętni, aby zdawać matematykę na poziomie rozszerzonym. 

Matura z matematyki na poziomie rozszerzonym odbędzie się w poniedziałek, 9 maja o godzinie 9:00. Matematykę na poziomie rozszerzonym zdawać będzie 74 550 osób, czyli około 29,3 procent wszystkich zdających.

Reklama

Matura 2016: Matematyka, poziom podstawowy - ARKUSZ

"Stara matura" 2016 - arkusz z matematyki

Odpowiedzi znajdziesz poniżej! 

Pamiętaj, aby wcisnąć F5, strona nie odświeża się automatycznie!

Matura 2016: Język polski podstawowy, arkusz CKE i rozwiązania eksperta Interii

Matura 2016: Język polski, poziom rozszerzony. Arkusz i odpowiedzi

Matura 2016. Język polski w "starej formule" - arkusz CKE

Rozwiązań i arkuszy maturalnych należy szukać na stronie głównej portalu Interia i na naszym Facebooku - Interia Matura.

Reklama

Reklama

Reklama