Reklama

Reklama

Matura 2016: Język angielski. Rozwiązania i arkusz z poziomu podstawowego

Arkusz CKE - język angielski (poziom podstawowy) oraz odpowiedzi, zaproponowane przez naszych ekspertów już u nas. Maturę 2016 z angielskiego pisało ponad 250 tysięcy maturzystów z całego kraju. Na tegorocznej maturze, podobnie jak w poprzednim roku, uczniowie mieli za zadanie napisać e-mail do koleżanki z Anglii, w którym opisywali wydarzenie artystyczne. W tym roku na języku angielskim pojawił się też fragment książki o przygodach czarodzieja - Harry'ego Pottera.

Maturę z języka angielskiego - poziom podstawowy uczniowie ocenili jako łatwą. Angielski niezmiennie cieszy się na maturze największą popularnością. Również na rozszerzeniu jest jednym z najpopularniejszych języków - zdaje go dziś ponad 130 tys. abiturientów. Arkusz i nieoficjalne rozwiązania z języka angielskiego - poziom rozszerzony tradycyjnie znajdziecie na portalu Interia, w raporcie specjalnym "Matura 2016", gdzie na bieżąco informuje was o przebiegu tegorocznej matury oraz publikujemy arkusz i rozwiązania, proponowane przez współpracujących z nami ekspertów.

Reklama

Kolejnym nowożytnym językiem obcym najchętniej zdawanym przez maturzystów jest język niemiecki. W tym roku jego zdawanie zdeklarowało 21,5 tys. osób. Egzamin z języka niemieckiego odbędzie się 12 maja. Na kolejnych miejscach uplasowały się - rosyjski - jego zdawanie zdeklarowało 5,9 tys. maturzystów. Matura z rosyjskiego odbędzie się 18 maja. Pozostałe języki: francuski, hiszpański i włoski będzie zdawać mniej niż po jednym procencie abiturientów. Egzaminy maturalne z tych przedmiotów przeprowadzone będą: 19, 20 i 23 maja.

Aby zdać egzamin z języka angielskiego uczeń musi uzyskać wynik na poziomie co najmniej 30 proc. punktów. Jak się nie uda, czeka go poprawka pod koniec sierpnia. Termin poprawkowego egzaminu pisemnego wyznaczono na 23 sierpnia.

Poniżej znajdziecie arkusz oraz nieoficjalne rozwiązania z języka angielskiego - poziom podstawowy zaproponowane przez naszych ekspertów.

Język angielski - poziom podstawowy (ARKUSZ POBIERZ TUTAJ)

Angielski - transkrypcja (POBIERZ TUTAJ)

PAMIĘTAJ, ABY WCISNĄĆ F5, STRONA NIE ODŚWIEŻA SIĘ AUTOMATYCZNIE!Sprawdź terminy egzaminów w kalendarzu szkolnym

Arkusze z poprzednich dni wraz z nieoficjalnymi rozwiązaniami znajdziecie tutaj:

Matura 2016: Arkusze i odpowiedzi

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy