Reklama

Reklama

Matura 2016: Język angielski, poziom rozszerzony. Arkusz CKE i odpowiedzi

Język angielski był najczęściej wybieranym przedmiotem zdawanym na rozszerzeniu. Matura z tego przedmiotu spędzała sen z powiek u 130 tysięcy abiturientów. Po 19:00 na stronie Interii opublikujemy arkusz z języka angielskiego (poziom rozszerzony) oraz nieoficjalne odpowiedzi i rozwiązania.

POBIERZ arkusz - język angielski rozszerzony - matura 2016

POBIERZ transkrypcję - język angielski rozszerzony - matura 2016

Matura 2016: Język angielski. TUTAJ znajdziesz rozwiązania i arkusz z poziomu podstawowego

Maturzyści są zgodni, co do tego, że matura na poziomie rozszerzonym z angielskiego była trudna. Abiturienci musieli napisać artykuł i rozprawkę. Rozprawka to wypowiedź, w której zdający rozważa zagadnienie podane w poleceniu, przedstawiając argumenty, wspierając je dodatkowymi wyjaśnieniami lub przykładami. Autor rozprawki może wyrazić aprobatę lub dezaprobatę wobec rozważanego zagadnienia, może również przedstawić argumenty za i przeciw, odpowiednio sygnalizując przyjęty schemat w tezie, wspartej adekwatnymi argumentami i właściwym zakończeniem. W artykule zdający wyraża swoje stanowisko wobec problemu czy też zjawiska społecznego wskazanego w poleceniu. Celem artykułu jest rzeczowe przedstawienie omawianej kwestii. 

Reklama

Abiturienci, poza formami pisemnymi, narzekają także na inne zagadnienia. Sporo problemów przysporzyło im czytanie. Na egzaminie pojawił się także fragment książki "Cyrk nocy" Erin Morgenstern. 

ARKUSZ I PROPONOWANE ODPOWIEDZI. PAMIĘTAJ, ABY WCISNĄĆ F5, STRONA NIE ODŚWIEŻA SIĘ AUTOMATYCZNIE!Każdego dnia publikowaliśmy arkusze i rozwiązania proponowane przez naszych ekspertów. Znajdziecie je tutaj:

Matura 2016: Język polski podstawowy, arkusz CKE i rozwiązania eksperta Interii

Matura 2016: Język polski, poziom rozszerzony. Arkusz i odpowiedzi

Matura 2016: Matematyka, poziom podstawowy - ARKUSZ

"Stara matura" 2016 - arkusz z matematyki

Matura 2016: Język polski podstawowy, arkusz CKE i rozwiązania eksperta Interii

Matura 2016: Język polski, poziom rozszerzony. Arkusz i odpowiedzi

Matura 2016. Język polski w "starej formule" - arkusz CKE

Rozwiązań i arkuszy maturalnych należy szukać na stronie głównej portalu Interia i na naszym Facebooku - Interia Matura.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy