Reklama

Reklama

Matura 2016: Geografia, poziom rozszerzony. Arkusz CKE i odpowiedzi

Od ubiegłego roku szkolnego matura z geografii może być zdawana wyłącznie jako przedmiot dodatkowy na poziomie rozszerzonym. Egzamin ma formę pisemną i trwa 180 minut. Tuż po 19 na naszej stronie znajdziecie arkusz CKE dla matury rozszerzonej z geografii i zaproponowane przez naszego eksperta rozwiązania!

Geografia należy od lat do grupy przedmiotów najchętniej wybieranych przez abiturientów na maturze. Obecnie plasuje się na drugim miejscu po języku angielskim na poziomie rozszerzonym. W tym roku zdaje ją łącznie 79,2 tysięcy abiturientów. Odpowiedzi udzielone przez zdającego są oceniane przez egzaminatorów zgodnie ze schematem punktowania określonym dla każdego zadania. W przypadku zadań zamkniętych zdający może otrzymać najczęściej 1 punkt, jeżeli udzieli poprawnej odpowiedzi, lub 0 punktów, jeżeli udzieli odpowiedzi błędnej lub nie udzieli jej wcale. W przypadku zadań otwartych skala oceniania może być bardziej rozbudowana, np. od 0 do 2 punktów lub od 0 do 3 punktów. Za odpowiedź egzaminator może przyznać wyłącznie pełne punkty. 

Reklama

MATURA 2016: GEOGRAFIA, POZIOM ROZSZERZONY, POBIERZ ARKUSZ

MATURA 2016: GEOGRAFIA - POBIERZ MAPĘ

PROPONOWANE ODPOWIEDZI. PAMIĘTAJ, ABY WCISNĄĆ F5, STRONA NIE ODŚWIEŻA SIĘ SAMODZIELNIE!

Wcześniejsze arkusze i proponowane przez naszych ekspertów zadania znajdziesz TUTAJ. 

Rozwiązań i arkuszy maturalnych należy szukać na stronie głównej portalu Interia i na naszym Facebooku - Interia Matura.

Sprawdź terminy egzaminów w kalendarzu szkolnymReklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy