Reklama

Reklama

Opłaty za matury. Ostatni dzwonek dla absolwentów

Zostało już tylko trzy dni na dokonywanie opłat za podejście do egzaminu maturalnego dla absolwentów. Ostateczny termin to 7 luty. Kto musi zapłacić i ile?

Opłata będzie konieczna w dwóch przypadkach. Pierwszy - dotyczy absolwentów, którzy przystępują do egzaminu maturalnego z tego samego przedmiotu obowiązkowego lub z tego samego przedmiotu dodatkowego po raz trzeci i kolejny. Jeżeli, ktoś przystępował już do matury z historii co najmniej dwukrotnie i w tym roku podchodzi do niej po raz trzeci, by podwyższyć swój wynik, musi wnieść opłatę.

Drugi przypadek dotyczy tych uczniów, którzy w roku poprzednim zgłosili chęć zdawania przedmiotu dodatkowego na maturze, ale nie stawili się na egzamin, a teraz chcieliby go powtórzyć np. jeśli uczeń zgłosił chęć zdawania geografii, nie przyszedł na test, a w roku kolejnym chciałby znów zdawać geografię, musi wnieść opłatę.

W obu przypadkach wysokość jednorazowej wpłaty za egzamin wynosi 50 zł w terminie do 7 lutego (niedziela).

Reklama

Wyjaśniając szczegóły opłat dyrektor krakowskiego OKE Lech Gawryłow w rozmowie z Interią tłumaczył, że jeżeli absolwent wybrał uprzednio dwa przedmioty dodatkowe, nie zgłosił się na egzamin i decyduje się na nie ponownie, musi uiścić opłatę w wysokości 100 zł, w przypadku trzech dodatkowych - 150 zł i tak kolejno.

Szczegółowe informacje na temat dokonywania wpłat dostępne są na stronie OKE w Krakowie.

Numer konta, kótry podaje komisja, przeznaczony jest jedynie dla absolwentów należących do okręgu krakowskiego (uczniowie z woj. lubelskiego, małopolskiego i podkarpackiego - red.). Pozostali absolwenci powinni dokonywać wpłat na konta, których numery znajdą na stronach komisji egzaminacyjnych właściwych dla swojego okręgu.

JK


Dowiedz się więcej na temat: opłaty za matury

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama