Reklama

Reklama

Matura 2016: Zakończył się egzamin z chemii

Egzamin maturalny z chemii zakończony. Dziś o godzinie 9:00 ponad 31 tys. tegorocznych maturzystów przystąpiło do zdawania tego przedmiotu na maturze. Po południu, o godzinie 14:00 wystartuje matura z geografii. Arkusze wraz z proponowanymi rozwiązaniami zarówno z chemii, jak i z geografii opublikujemy dziś w naszym raporcie specjalnym "Matura 2016".

Chemia, jak relacjonowali maturzyści, była raczej trudna. Zazwyczaj przedmioty takie jak chemia, fizyka czy biologia sprawiają uczniom najwięcej kłopotów. Egzamin maturalny z chemii polega na rozwiązaniu zadań egzaminacyjnych sprawdzających wiedzę i umiejętność zastosowania tej wiedzy w praktyce. Chemię na maturze zdawało również 15,2 tys. abiturientów z wcześniejszych roczników. Dziś na stronach Interii znajdziecie arkusze CKE i proponowane rozwiązania z chemii na poziomie rozszerzonym z tzw. "nowej matury" oraz na poziomie podstawowym z matury w starej formule.

Reklama

Matura 2016: Chemia (poziom rozszerzony) – ARKUSZ I ODPOWIEDZI ZNAJDZIESZ TUTAJ!

Tegoroczni absolwenci zdający maturę według nowych zasad, muszą również obowiązkowo przystąpić do jednego egzaminu z przedmiotu do wyboru; w sumie można przystąpić do sześciu takich przedmiotów podczas matury. Egzaminy te zdawane są tylko na jednym - rozszerzonym poziomie (chemia jest jednym z nich). W tej kategorii znalazły się więc także przedmioty, które maturzyści zdają obowiązkowo na poziomie podstawowym.

Abiturienci zdający maturę według starych zasad mogą, ale nie muszą, przystąpić do pisemnego egzaminu z przedmiotu do wyboru; maksymalnie można do sześciu. Mogą też zdawać egzamin na wybranym przez siebie poziomie - podstawowym lub rozszerzonym.

Rozwiązań i arkuszy maturalnych należy szukać na stronie głównej portalu Interia i na naszym Facebooku - Interia Matura.


Zobacz także - dyrektor OKE w Krakowie o ocenianiu prac maturalnych:

Sprawdź terminy egzaminów w kalendarzu szkolnymReklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy