Reklama

Reklama

Matura 2016: Wiedza o społeczeństwie. Co na egzaminie?

Egzamin z wiedzy o społeczeństwie zakończony. Przez 180 minut ponad 35 tys. abiturientów zmagało się z tym przedmiotem. Co w tym roku było na WOS-ie? Jak relacjonowali maturzyści, pojawiły się pytania dotyczące Konstytucji RP, Unii Europejskiej mniejszości narodowych i państw afrykańskich. W jednym z zadań należało napisać tekst na temat źródeł prawa. Arkusz oraz proponowane rozwiązania matury z WOS opublikujemy tuż po godzinie 14:00.

Wiedza o społeczeństwie plasuje się na szóstej pozycji - w rankingu najczęściej deklarowanych przedmiotów na maturze 2016. W tym roku - zgodnie z nowymi zasadami - absolwenci  techników i liceów zdawali WOS tylko na poziomie rozszerzonym.

Matury 2016 rozpoczęły się w ubiegłą środę (4 maja). Na pierwszy ogień poszedł język polski - najpierw poziom podstawowy, a następnie (dla chętnych) rozszerzony. W czwartek uczniowie zdawali matematykę (poziom podstawowy). Po południu nieliczna grupa abiturientów podeszła do matury z wiedzy o tańcu. Piątek był dniem języka angielskiego (zdawano poziom podstawowy i rozszerzony).

Reklama

Arkusz i odpowiedzi w WOS-u (poziom rozszerzony) ZOBACZ TUTAJ

W poniedziałek, tradycyjnie od godziny 9:00 uczniowie zmagali się z jednym z najtrudniejszych egzaminów w sesji - matematyką na poziomie rozszerzonym. Po południu kilkudziesięciu abiturientów zdawało łacinę. Arkusze i proponowane odpowiedzi każdego dnia publikowaliśmy w naszym raporcie specjalnym "Matura 2016: Arkusze" (zobacz tutaj)

Również od poniedziałku (9 maja) rozpoczęła się sesja egzaminów ustnych z języka polskiego. Jak przebiega egzamin ustny, i jak wyglądają przykładowe zadania, o tym pisaliśmy w: "Ustny polski: Nieznane tematy?"

Sprawdź terminy egzaminów w kalendarzu szkolnym


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy