Reklama

Reklama

Matura 2016: Rusza egzamin z geografii

Punktualnie o 14:00 ruszyła matura z geografii. W 2016 roku zdecydowało się ją zdawać 79 179 osób, co daje aż 31,1 procent wszystkich zdających. Maturzyści piszący tzw. starą maturę, zmierzą się z dwoma poziomami: podstawowym i rozszerzonym. Ci, którzy zdają "nową maturę" będą pisali jedynie poziom rozszerzony. Już po 19 na Interii opublikujemy arkusze i proponowane przez naszego eksperta rozwiązania.

Od ubiegłego  roku szkolnego matura z geografii może być zdawana wyłącznie jako przedmiot dodatkowy na poziomie rozszerzonym. Egzamin ma formę pisemną i trwa 180 minut. Do egzaminu z geografii może przystąpić każdy absolwent, niezależnie od typu szkoły, do której uczęszczał, oraz od przedmiotów, których uczył się w zakresie rozszerzonym. W czasie trwania egzaminu zdający może korzystać z linijki, lupy i kalkulatora

Jak informuje CKE arkusz egzaminacyjny z geografii będzie zawierał około 50 zadań. Przy numerze każdego zadania podana zostanie maksymalna liczba punktów, którą można uzyskać za poprawne jego rozwiązanie. W poleceniu do każdego zadania wystąpi co najmniej jeden czasownik wskazujący czynność, jaką powinien wykonać zdający, aby poprawnie wykonać dane zadanie. W przypadku zadań zamkniętych będą to najczęściej czasowniki takie jak "zaznacz", "podkreśl", "dobierz", "przyporządkuj". W przypadku zadań otwartych - katalog czasowników jest dużo szerszy, a precyzyjne ich zrozumienie warunkuje poprawną realizację polecenia. 

Wcześniejsze arkusze i proponowane przez naszych ekspertów zadania znajdziesz TUTAJ. 

Rozwiązań i arkuszy maturalnych należy szukać na stronie głównej portalu Interia i na naszym Facebooku - Interia Matura.

Reklama

Sprawdź terminy egzaminów w kalendarzu szkolnym 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy