Reklama

Reklama

​Matura 2016: Pierwszy dzień matur za nami. Język polski podstawowy i rozszerzony

Ponad 280 tysięcy maturzystów przystąpiło dzisiaj do egzaminów maturalnych z języka polskiego. Abiturienci pisali maturę na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Na stronach Interii znajdziesz arkusze i sugerowane przez naszych ekspertów rozwiązania "nowej matury" 2016.

Język polski - poziom podstawowy - matura 2016 - ARKUSZ I ODPOWIEDZI

Język polski - poziom rozszerzony - matura 2016 - ARKUSZ I ODPOWIEDZI

Maturzyści, którzy pisali maturę z j. polskiego na poziomie podstawowym mieli do swojej dyspozycji 170 minut. Ci absolwenci, którzy na egzaminie maturalnym wybrali język polski rozszerzony, mieli do napisania pracę, na którą mogli przeznaczyć maksymalnie 180 minut. Przypominamy, że osoby, które w tym roku przystąpiły do egzaminu w "nowej" formule, zgodnie z zasadami jego przeprowadzania, muszą również obowiązkowo przystąpić do egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

Reklama

Każdy absolwent może również przystąpić do egzaminu maturalnego z maksymalnie kolejnych pięciu przedmiotów dodatkowych. Wybory maturzystów w tym zakresie są najczęściej podyktowane wymaganiami rekrutacyjnymi określonymi przez szkoły wyższe.

Jutro po godzinie 14 na stronach Interii znajdziecie arkusze i rozwiązania z matury z matematyki na poziomie podstawowym. 

Rozwiązań i arkuszy maturalnych należy szukać na stronie głównej portalu Interia i na naszym Facebooku - Interia Matura.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje