Reklama

Reklama

Matura 2016. Matematyka - poziom rozszerzony

Matematyka na poziomie rozszerzonym - z tym dzisiaj na maturze zmagali się absolwenci. O godzinie 9:00 w polskich liceach i technikach rozpoczął się egzamin maturalny z matematyki (poziom rozszerzony). Zdaje go w sumie ponad 74 tys. osób, czyli ponad 26 proc. wszystkich abiturientów. Tradycyjnie na naszym portalu w raporcie specjalnym "Matura 2016" znajdziecie po południu arkusz oraz proponowane rozwiązania.

Egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym potrwa 180 minut. Matematykę zdawać będzie również blisko 6,8 tys. abiturientów z wcześniejszych roczników. Do egzaminu z matematyki na poziomie rozszerzonym z reguły podchodzą ci, dla których wysoki wynik może stać się przepustką na wymarzone studia. W ostatnich latach kierunki techniczne przeżywają prawdziwe oblężenie. W zeszłym roku sprawdzaliśmy, jakie studia na uczelniach technicznych szturmują absolwenci. Najpopularniejsza okazała się informatyka i kierunki jej pochodne. Na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na jedno miejsce przypadało 6,9 chętnych. Wyprzedziła ją tylko mechatronika, o jeden indeks na tym kierunku ubiegało się 8 osób.

Reklama

Arkusz i rozwiązania z matematyki (poziom rozszerzony) - ZNAJDZIESZ TUTAJ

Na Politechnice Warszawskiej najwięcej chętnych na jedno miejsce zgłosiło się na geoinformatykę (30 aplikacji na miejsce). Druga w kolejności była automatyka i robotyka (29, 9 chętnych na miejsce), trzecia uplasowała się inżynieria biomedyczna (19,4 aplikacji na miejsce).

Wyniki z matury 2016 z matematyki abiturienci otrzymają 5 lipca. Dla wszystkich, którzy już dziś będą chcieli raz jeszcze przeanalizować zadania, tuż po godzinie 14:00 opublikujemy arkusz CKE - matematyka poziom rozszerzony oraz odpowiedzi, zaproponowane przez naszych ekspertów.

Sprawdź terminy egzaminów w kalendarzu szkolnym

Rozwiązań i arkuszy maturalnych należy szukać na stronie głównej portalu Interia i na naszym Facebooku - Interia Matura.


Główny egzaminator z matematyki z OKE w Krakowie dla maturzystów:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy