Reklama

Reklama

Matura 2016. Język polski - poziom podstawowy i rozszerzony

Dziś o godzinie 9:00 absolwenci liceów i techników rozpoczęli zdawanie egzaminów maturalnych 2016. Na pierwszy ogień, jak co roku poszedł język polski na poziomie podstawowym. Po godzinie 14:00 opublikujemy arkusze oraz odpowiedzi zaproponowane przez naszych ekspertów. Po godzinie 19:00 pojawi się także arkusz oraz odpowiedzi z języka polskiego na poziomie rozszerzonym.

W całej Polsce do matury 2016 z języka polskiego przystąpiło ponad 280 tys. abiturientów. Tuż przed rozpoczęciem egzaminu maturalnego, abiturienci w rozmowie z reporterem Polskiego Radia obstawili, że na języku polskim podstawowym pojawi się temat Pana Tadeusza, którego dawno nie było na maturach, lub z lektur Henryka Sienkiewicza, w związku z przypadającym rokiem, poświęconym temu pisarzowi. Niektórzy spodziewali się tematów, związanych z ojczyzną i bohaterską postawą Polaków.

ZOBACZ ARKUSZ I ROZWIĄZANIA Z JĘZYKA POLSKIEGO (poziom podstawowy) TUTAJ

Reklama

Na egzaminie maturalnym pisemnym maturzyści zdają obowiązkowo język polski, matematykę, język obcy. Obowiązkowe są egzaminy z tych przedmiotów tylko na poziomie podstawowym. Chętni mogą je zdawać także na poziomie rozszerzonym; egzaminy na tym poziomie traktowane są jak egzaminy z przedmiotów do wyboru.

Zdający muszą obowiązkowo przystąpić do jednego egzaminu pisemnego z przedmiotu do wyboru. Zdawany jest on tylko na poziomie rozszerzonym. Chętni mogą przystąpić maksymalnie jeszcze do czterech egzaminów z przedmiotów do wyboru. Jeśli chodzi o egzaminy pisemne zdawane na poziomie rozszerzonym, najczęściej wybierane przez tegorocznych maturzystów przedmioty to język angielski, geografia, matematyka i biologia - wynika z danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Egzaminy maturalne 2016 (pisemne i ustne) potrwają od od 4 do 27 maja. Wyniki tegoroczni maturzyści poznają 5 lipca. A już dziś, tuż po 14:00 opublikujemy arkusze z języka polskiego (poziom podstawowy) wraz z odpowiedziami zaproponowanym i przez naszych ekspertów.

Rozwiązań i arkuszy maturalnych należy szukać na stronie głównej portalu Interia i na naszym Facebooku - Interia Matura.

Dowiedz się więcej na temat: matura 2016 język polski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy