Reklama

Reklama

Matura 2016: Język angielski - poziom podstawowy. U nas arkusze i odpowiedzi

Matura z języka angielskiego (poziom podstawowy) już zakończona. Dziś o godzinie 9:00 absolwenci liceów i techników w całej Polsce mierzyli się z zadaniami sprawdzającymi umiejętność pisania, rozumienia czytanych tekstów oraz rozumienia ze słuchu. Na tegorocznej maturze język angielski jest językiem obcym nowożytnym najczęściej zdawanym przez maturzystów.

Prawie 90 procent wszystkich abiturientów od 9:00 zdawało dziś język angielski na poziomie podstawowym. Wielu uczniów tuż przed egzaminem z angielskiego twierdziło, że będzie to jeden z najłatwiejszych egzaminów w całej sesji - donosi IAR. Obecnie język angielski jest najpopularniejszym językiem obcym w polskich szkołach. Znaczna część tegorocznych maturzystów uczyła się go od dwunastu lat. Tuż po 14:00 w raporcie specjalnym Interii "Matura 2016" oraz na naszym Facebooku (Interia Matura) znajdziecie arkusz oraz odpowiedzi, które zaproponują nasi eksperci.

Reklama

Również o godzinie 14:00 rozpocznie się drugi egzamin z języka angielskiego - na poziomie rozszerzonym. Jest on najczęściej wybieranym przedmiotem dodatkowym. Język angielski na rozszerzeniu wybrało prawie 52 procent zdających. Arkusz i nieoficjalne rozwiązania z angielskiego na poziomie rozszerzonym opublikujemy tuż po godzinie 19:00.

Pisemna sesja egzaminacyjna matury 2016 potrwa do 24 maja. Wielu maturzystów zakończy jednak egzaminy pisemne wcześniej - egzaminy z najczęściej wybieranych przedmiotów odbędą się w dwu pierwszych tygodniach sesji. Ustna sesja egzaminacyjna zakończy się 27 maja. Wynik matur 2016 uczniowie poznają 5 lipca. 

Wszystkie odpowiedzi i arkusz - JĘZYK ANGIELSKI (podstawowy) ZNAJDZIESZ TUTAJ

Przypomnijmy, że w środę abiturienci zdawali język polski (przed południem poziom podstawowy, po południu rozszerzony) z kolei w czwartek przyszedł czas na matematykę (poziom podstawowy) oraz wiedzę o tańcu. Arkusze wraz z nieoficjalnymi rozwiązaniami z polskiego i matematyki najdziecie tutaj:

Matematyka (poziom podstawowy): Arkusz i rozwiązania

Matura 2016: Język polski podstawowy, arkusz CKE i rozwiązania eksperta Interii


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy