Reklama

Reklama

Matura 2016: Język angielski – co było na maturze?

Zakończyła się matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Uczniowie mieli za zadanie napisać maila, pojawił się również fragment Harry'ego Pottera. Maturzyści pisali angielski podstawowy przez dwie godziny lekcyjne. Wynik matur 5 lipca, a już dziś u nas arkusz i nieoficjalne rozwiązania.

Maturzyści ogólnie ocenili poziom tegorocznej matury z języka angielskiego jako łatwy. Angielski na poziomie podstawowym jest trzecim obowiązkowym przedmiotem, jaki uczniowie zdają na maturze 2016. Jego zdawanie zdeklarowało w sumie 254 tys. abiturientów z całej Polski. To aż 89 proc. wszystkich tegorocznych maturzystów. Arkusz i nieoficjalne odpowiedzi (dla maturzystów zaproponują je nasi eksperci) znajdziecie tuż po godzinie 14:00 w naszym raporcie specjalnym "Matura 2016" oraz na Facebooku (Interia Matura).

Arkusz i odpowiedzi z języka angielskiego - ZNAJDZIESZ TUTAJ 

Reklama

Razem z tegorocznymi maturzystami język angielski zdają również abiturienci z poprzednich roczników. Są to osoby, które podchodzą do matury po raz pierwszy ale także takie, którym w poprzednich latach nie udało się zdać tego przedmiotu, lub chcą uzyskać z lepszy wynik. W sumie takich osób jest w całym kraju kilkanaście tysięcy. Także wśród maturzystów z wcześniejszych roczników język angielski jest najczęściej wybieranym językiem obcym.

Jak przekazała Centralna Komisja Egzaminacyjna, egzaminy przebiegły spokojnie. Nie dotarły żadne sygnały o zakłóceniach.

Matury 2016 rozpoczęły się w środę - 5 maja. Pierwszego dnia abiturienci zdawali język polski (przed południem poziom podstawowy, po południu rozszerzony) z kolei w czwartek przyszedł czas na matematykę (poziom podstawowy) oraz wiedzę o tańcu.

Arkusze wraz z nieoficjalnymi rozwiązaniami znajdziecie tutaj:

Matura 2016: Arkusze i odpowiedzi

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy