Reklama

Reklama

Matura 2016. Jakie lektury do tej pory pojawiały się najczęściej?

4 maja uczniowie rozpoczną zdawanie egzaminów maturalnych. Z jakimi lekturami uczniowie spotkają się na tegorocznym egzaminie? Oczywiście, nie wiadomo. Sprawdziliśmy jednak, które z dzieł pojawiały się do tej pory na egzaminach najczęściej.

W zeszłym roku na egzaminie podstawowym pojawiła się "Lalka" Bolesława Prusa. Był to kolejny raz, kiedy uczniowie musieli się zmierzyć z tym pozytywistycznym dziełem. Maturzyści z techników w arkuszu znaleźli z kolei III część "Dziadów" Adama Mickiewicza.

Reklama

Poza chętnie wybieraną przez CKE "Lalką", do najpopularniejszych lektur pojawiających się na maturze należy zaliczyć: "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, "Chłopów" Władysława Reymonta, "Dziady cz. III" Adama Mickiewicza, "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego, "Ludzi bezdomnych" Stefana Żeromskiego, "Potop" Henryka Sienkiewicza.

Na maturze pojawiał się również "Kordian" autorstwa Juliusza Słowackiego, "Granica" Zofii Nałkowskiej, "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego, czy "Zdążyć przed panem Bogiem" Hanny Krall.

Jakie pozycje dołączą do tej listy w tym roku, przekonamy się już 4 maja.

Weź udział w naszym konkursie

A już teraz zapraszamy was do udziału w naszym konkursie! Sala z wygodnymi fotelami, w której można zorganizować klub dyskusyjny? Automat z batonikami, który pomoże walczyć z głodem między zajęciami? Projektor, na którym można wyświetlać filmy? Podjazd dla niepełnosprawnych studentów?

Co, twoim zdaniem, przydałoby się na polskich uczelniach? Weź udział w naszym konkursie i przyślij odpowiedź na to pytanie, na adres matura@firma.interia.pl

W mailu wymień 7 rzeczy, które chętnie widziałbyś na twojej uczelni. Autorzy najlepszych odpowiedzi zostaną nagrodzeni, a nagród przygotowaliśmy nie mniej, nie więcej - a sto! Szczegóły na temat konkursu znajdziesz TUTAJ


Bądź na bieżąco z Interią!

Zapraszamy również do śledzenia nas na Facebooku: Interia Matura, gdzie będziemy publikować kolejne wskazówki i materiały, które pomogą wam w przygotowaniach do tegorocznej matury.

Zajrzyjcie też do naszego raportu specjalnego Matura 2016


Zobacz także: Ekstremalne streszczenia. Dla leniwych?


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje