Reklama

Reklama

Matura 2016. Egzamin z łaciny

O godzinie 14:00 rozpoczął się egzamin maturalny z łaciny. Język ten jest jednym z najrzadziej wybieranych przedmiotów. W tym roku, w całym kraju zdaje go jedynie 85 osób. Z kolei wśród abiturientów z wcześniejszych roczników chęć zdawania egzaminu z łaciny zadeklarowało 21 osób.

Tuż po godzinie 19:00 na portalu Interia w naszym raporcie specjalnym "Matura 2016" opublikujemy arkusz CKE z łaciny. Przed południem uczniowie zdawali matematykę na poziomie rozszerzonym. Arkusz i nieoficjalne rozwiązania zaproponowane przez ekspertów Interii dostepne są tutaj

By zdać maturę, absolwent musi otrzymać co najmniej 30 proc. punktów możliwych od uzyskania z egzaminu z każdego przedmiotu obowiązkowego w części ustanej i w części pisemnej oraz przystąpić do egzaminu z jednego przedmiotu dodatkowego w części pisemnej (i egzamin ten nie może zostać unieważniony), wynika z informacji opublikowanych przez Centralna Komisję Egzaminacyjną.

Reklama

Maturzyści muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Egzaminy z tych przedmiotów są obowiązkowe na poziomie podstawowym. Chętni mogą je zdawać także na poziomie rozszerzonym.

Tegoroczni absolwenci, którzy zdają maturę według nowych zasad, muszą też obowiązkowo przystąpić do jednego egzaminu z przedmiotu do wyboru; chętni będą mogli przystąpić do sześciu takich egzaminów. Egzaminy te zdawane są tylko na jednym - rozszerzonym poziomie. W tej kategorii znalazły się więc także przedmioty, które maturzyści zdają obowiązkowo na poziomie podstawowym, czyli np. matematyka.

Sprawdź terminy egzaminów w kalendarzu szkolnym

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy