Reklama

Reklama

Matura 2016: Biologia - ruszył kolejny egzamin maturalny

Punktualnie o 9:00 maturzyści rozpoczęli egzamin maturalny z biologii. Na zdawanie tego przedmiotu na maturze na poziomie rozszerzonym w 2016 roku zdecydowało się ponad 54 tysiące abiturientów, co daje 21,5 proc. zdających). Do egzaminu z biologii przystąpią także osoby piszące tzw. starą maturę. Mogą zdawać ją na dwóch poziomach - podstawowym i rozszerzonym.

Czego mogą się spodziewać maturzyści, którzy zdecydowali się zdawać poziom rozszerzony systemem tzw. nowej matury? Arkusz egzaminacyjny z biologii będzie zawierał około 25 zadań. Przy numerze każdego zadania podana będzie maksymalna liczba punktów, którą można uzyskać za poprawne jego rozwiązanie. 

W arkuszu będą przeważały zadania otwarte. Będą występowały pojedynczo, ale wiele zadań będzie zawierało po kilka poleceń odnoszących się do tego samego materiału źródłowego i będzie można uzyskać za nie po kilka punktów, a do ich rozwiązania niezbędna będzie umiejętność integrowania i wykorzystywania wiedzy z różnych dziedzin biologii; Zadania będą odnosić się do różnorodnych materiałów źródłowych zamieszczonych w arkuszu, np. tekstu, fotografii, rysunku, schematu, wykresu, diagramu, zestawu liczb (ujętych w tabeli lub podanych inaczej). 

Reklama

Rozwiązania i arkusze z przedmiotów, które już się odbyły znajdziesz TUTAJ. 

Rozwiązań i arkuszy maturalnych należy szukać na stronie głównej portalu Interia i na naszym Facebooku - Interia Matura.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy