Reklama

Reklama

Matura 2016: Angielski - poziom rozszerzony. Opublikujemy arkusze i rozwiązania

Język angielski na poziomie rozszerzonym zakończony. Uczniowie mieli na rozwiązanie zadań 150 minut, czyli 30 min więcej niż na poziomie podstawowym. Angielski był najczęściej wybieranym przedmiotem zdawanym na rozszerzeniu. Maturę z tego przedmiotu pisało ponad 130 tys. maturzystów. Tuż po godzinie 19:00 opublikujemy arkusz z języka angielskiego (poziom rozszerzony) oraz nieoficjalne odpowiedzi.

Matura 2016: Język angielski, poziom rozszerzony. Arkusz CKE i odpowiedzi - TUTAJ

Rano uczniowie napisali maturę z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Ostatnie z zadań to dłuższa forma wypowiedzi pisemnej. W tym roku, po raz kolejny maturzyści mieli do napisania e-mail do koleżanki z Anglii. Zdający język angielski musieli poinformować, że w ramach wymiany międzynarodowej wyjeżdżają za granicę do zaprzyjaźnionej szkoły. "Opisz występ artystyczny, który przygotowaliście na tę okazję; przedstaw swoje obawy związane z występem; poinformuj, co kupiłeś (-aś) w związku z wyjazdem, i wyjaśnij dlaczego; napisz, jak zamierzasz spędzić czas wolny w trakcie pobytu za granicą" - brzmiała treść polecenia. Arkusz oraz odpowiedzi z języka angielskiego - poziom podstawowy publikowaliśmy w raporcie specjalnym "Matura 2016" - znajdziesz go TUTAJ

Reklama

Egzaminy pisemne matury 2016 potrwają do 24 maja, ustne zakończa się nieco później, bo 27 maja. Dla wszystkich abiturientów, którzy z ważnych przyczyn losowych lub zdrowotnych nie mogli zdawać egzaminów pisemnych w terminach majowych mogą zdawać maturę w dodatkowych terminach. Jeśli uzyskają zgodę dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych, egzamin napiszą w terminie od 1 do 17 czerwca. 

Tegoroczna maturalna sesja egzaminacyjna rozpoczęła się 5 maja (środa) - egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym. Tego samego dnia o godzinie 14:00 abiturienci zmierzyli się z ojczystym językiem na poziomie rozszerzonym. W czwartek od 9:00 uczniowie zmagali się z matematyką na poziomie podstawowym. Po południu odbył się egzamin z wiedzy o tańcu.

Każdego dnia publikowaliśmy arkusze i rozwiązania proponowane przez naszych ekspertów. Znajdziecie je tutaj:

Matura 2016: Arkusze i odpowiedzi


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy