Reklama

Reklama

Matematyka - matura 2016. Nierówności, ciągi, ułamki i ostrosłupy

Matematyka na maturze zawsze budzi lęk. Tegoroczni maturzyści przez 170 minut zmagali się z egzaminem maturalnym z matematyki na poziomie podstawowym. Wśród zadań pojawiły się m.in. nierówności, ciągi, ułamki i ostrosłupy. Już po 14 na naszej stronie znajdziecie proponowane przez naszego eksperta rozwiązania dla matury z matematyki!

Matura 2016: Matematyka. ZOBACZ arkusze i odpowiedzi

Reklama

Zdający matematykę na poziomie podstawowym byli podzieleni co do trudności poszczególnych zadań. Jedni mówili o tym, że było bardzo łatwo, inni, że poziom trudności był wysoki. Jedno jest pewne - podstawowa matura z matematyki już za nimi. 

Maturzyści za najgorzej punktowane zadania mogli zdobyć po jednym punkcie. Za te najlepiej promowane - nawet 6 punktów. 

Egzamin maturalny z matematyki, jako przedmiotu obowiązkowego, jest zdawany na poziomie podstawowym. Jeśli matematyka została wybrana jako przedmiot dodatkowy, egzamin jest zdawany również na poziomie rozszerzonym. Zadania egzaminacyjne z matematyki mogą na obu poziomach mieć formę zamkniętą lub otwartą. 

Egzamin maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym odbędzie się w poniedziałek, 9 maja o godzinie 9:00. Matematykę na poziomie rozszerzonym zdawać będzie 74 550 osób (29,3 procent zdających).

W tym roku maturę zdaje 283 300 absolwentów liceów ogólnokształcących i techników.

- Przygotowuje się do rozszerzenia, także z podstawą poszło łatwo - mówiła jedna z maturzystek. 

- Dzisiaj było zdecydowanie lepiej niż wczoraj - mówił inny maturzysta. - Stres był, ale już jestem obeznany i na spokojnie do tego podchodzę - dodał. 

"Zadania były proste", "wczoraj był większy stres" - odpowiadała młodzież w rozmowie z Interią.

Rozwiązań i arkuszy maturalnych należy szukać na stronie głównej portalu Interia i na naszym Facebooku - Interia Matura.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama