Reklama

Reklama

Co prezydent Andrzej Duda zdawał na maturze?

Matury trwają w najlepsze, dzisiaj z egzaminem mierzą się ci maturzyści, którzy zdecydowali się zdawać chemię i geografię. Są to przedmioty dodatkowe w tzw. nowej maturze. Tymczasem jedna z internautek postanowiła zapytać prezydenta Andrzeja Dudę, na jaki dodatkowy przedmiot się zdecydował, kiedy przystępował do egzaminu maturalnego.

Prezydent odpowiedział, że zdecydował się zdawać z egzamin z wiedzy o społeczeństwie, ponieważ w związku z tym, że brał udział w olimpiadzie, był z niego de facto zwolniony. Prezydent wyjaśnił, że w 1991 roku brał udział w konkursie "Wiedzy o Polsce i świecie współczesnym". 

Finał olimpiady odbył się w Warszawie. To była druga wizyta Dudy w stolicy w życiu.

Szybko do dyskusji na Twitterze włączył się także dziennikarz TVN24, który, jak się okazało, brał udział w tej samej olimpiadzie, co prezydent. Panowie pożartowali i powspominali nieco, szczycąc się, że obaj są z rocznika '72.

Przypominamy, że po maturze prezydent Duda zdecydował się na studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, które ukończył w 1996 roku.

Reklama

Zdawałeś w tym roku maturę? Wejdź na nasz raport maturalny i zobacz arkusze i odpowiedzi!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy