Reklama

Reklama

Matura 2015

Matura z matematyki 2015: Poziom rozszerzony. Arkusze i odpowiedzi

Matura z matematyki na poziomie rozszerzonym stała się faktem. Dzisiaj o 9:00 abiturienci rozpoczęli swoje zmagania z egzaminem maturalnym z tego przedmiotu. Zmagania z matematyką trwały 180 minut. Według maturzystów w tym roku matematyka okazała się wyjątkowo trudna. Już teraz na naszych stronach znajdziecie arkusze, a następnie proponowane przez naszego eksperta rozwiązania zadań. Pamiętaj, że strona nie odświeża się automatycznie, wciśnij F5!

Matematyka poziom rozszerzony - arkusz dla liceum
Matematyka poziom rozszerzony - arkusz dla technikum

W tym roku, zgodnie z nowymi wytycznymi, egzamin na poziomie rozszerzonym zmieni się tak, by lepiej zmierzyć, w jakim stopniu zdający spełniają wymagania ogólne podstawy programowej.

Autorem propozycji rozwiązania zadań maturalnych z matematyki z zakresu rozszerzonego jest pani Barbara Tobiasz, nauczyciel matematyki na wszystkich poziomach zaawansowania, autor Serwisu Matematyka Moja pasja, znajdującego się na stronie Megakorki.pl.

Proponowane rozwiązania dla liceum:

Reklama

CIĄG DALSZY ZADANIA 13:


Zdaj maturę z Interią!

Nasi eksperci każdego dnia, specjalnie dla was, rozwiązują arkusze maturalne. Ich rozwiązania publikujemy na bieżąco. Dzisiaj po 19:30 na naszych stronach znajdziecie także arkusze i rozwiązania z WOS-u. Śledźcie naszą stronę i Facebooka - Interia Matura. Znajdziecie tam wiele ciekawych informacji i wskazówek.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy