Reklama

Reklama

Matura 2015

Wyniki matur 2015 już jutro!

310 tysięcy maturzystów otrzyma jutro wyniki zdawanej w maju matury. 191 tysięcy uczniów pisało ten egzamin według nowej formuły. Dotyczy to licealistów, którzy uczyli się zgodnie z nową podstawą programową.

Jedną z nowości była nowa formuła egzaminu ustnego z języka polskiego. Zrezygnowano z wygłaszania przygotowanej wcześniej prezentacji. Uczniowie po wejściu na salę losowali pytanie spośród przygotowanych przez CKE. Po części jest to powrót do rozwiązań sprzed kilkunastu lat. 

Nowością była też zwiększona liczba egzaminów obowiązkowych. Dotychczas uczniowie musieli napisać co najmniej trzy testy: podstawę z języka polskiego, matematyki i języka obcego. W tym roku licealiści musieli też wskazać co najmniej jeden przedmiot dodatkowy na poziomie rozszerzonym. To ukłon w kierunku uczelni, które chciały mieć dodatkowy wskaźnik podczas rekrutacji.

W tym roku najczęściej wybieranym przedmiotem dodatkowym był język angielski.
Ponieważ tegoroczni maturzyści z techników uczyli się jeszcze zgodnie ze starą podstawą programową, zdawali stary egzamin. 

30 czerwca każdy maturzysta otrzyma świadectwo dojrzałości oraz aneks do świadectwa dojrzałości z egzaminu maturalnego. Jednak przypominamy, że zniecierpliwieni maturzyści już wcześniej będą mogli sprawdzić, jak napisali egzaminy.Każdy absolwent będzie mógł zalogować się na stronę, gdzie zostaną umieszczone wyniki egzaminów maturalnych, do których przystępował. Maturzyści będą mogli uzyskać dostęp do swoich wyników podając numer PESEL jako login użytkownika. Każdy absolwent dostanie też indywidualne hasło - wystarczy udać się po nie do szkolnego sekretariatu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy