Reklama

Reklama

Matura 2015

Matura z matematyki 2015: Arkusze i odpowiedzi, poziom podstawowy

Ponad 310 tysięcy maturzystów przed godziną 12. zakończyło pisanie matury z matematyki na poziomie podstawowym. Zdania abiturientów na temat trudności egzaminu maturalnego są podzielone. Teraz publikujemy specjalnie dla Was arkusze, a następnie będziemy prezentować zaproponowane przez naszego eksperta rozwiązania! Pamiętajcie, że strona nie odświeża się sama. Należy użyć klawisza F5!

Arkusz matematyka poziom podstawowy - LICEUM
Arkusz matematyka poziom podstawowy - TECHNIKUM

Egzamin trwał 170 minut. Musieli go napisać wszyscy abiturienci, matura z matematyki jest egzaminem obowiązkowym. Z informacji, jakie do nas docierają wynika, że w 2015 roku na egzaminie pojawiły się między innymi zadania z rachunku prawdopodobieństwa, a także ciągi.

Maturzyści: Niektóre odpowiedzi były nieco podchwytliwe

- Matura z matematyki na poziomie podstawowym była prosta, o wiele łatwiejsza od próbnej  - mówi w rozmowie z Interią Kuba Buława Z klasy III J Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Żywcu. Jak przyznaje wystarczyło umieć korzystać ztablicmatematycznych, które uczniowie mogli mieć przy sobie na egzaminie.

Reklama

(TUTAJ znajdziesz rozwiązania dla technikum)

Arkusz i rozwiązania dla liceum:

Autorem propozycji rozwiązania zadań maturalnych z matematyki z zakresu podstawowego/rozszerzonego jest pani Barbara Tobiasz, nauczyciel matematyki na wszystkich poziomach zaawansowania, autor Serwisu Matematyka Moja pasja, znajdującego się na stronie Megakorki.pl.Autorem propozycji rozwiązania zadań maturalnych z matematyki z zakresu podstawowego jest pani Barbara Tobiasz, nauczyciel matematyki na wszystkich poziomach zaawansowania, autor Serwisu Matematyka Moja pasja, znajdującego się na stronie Megakorki.pl.

Zdaj maturę z Interią!

Codziennie specjaliści Interii z wybranych dziedzin będą opracowywać odpowiedzi na pytania zawarte w arkuszach egzaminacyjnych. Eksperci przygotują rozwiązania zadań zarówno z poziomu podstawowego, jak i rozszerzonego.

Rozwiązań należy szukać na stronie głównej portalu Interia i na naszym Facebooku - Interia Matura.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy