Reklama

Reklama

Matura 2015

Matura 2015: Matura z matematyki na poziomie podstawowym zakończona

Tegoroczni maturzyści zakończyli właśnie pisanie egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie podstawowym. Ich zmagania trwały 170 minut. Matematyka to przedmiot obowiązkowy na maturze. Aby zdać maturę z matematyki trzeba uzyskać 30 procent punktów. Przypominamy, że po godzinie 14:30 na naszych stronach pojawią się arkusze, a później także proponowane przez eksperta rozwiązania. Bądźcie czujni.

Maturę z matematyki na poziomie podstawowym zdecydowało się pisać ponad 310 tysięcy abiturientów. Egzamin maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym w 2015 roku zaplanowany jest na 8 maja, na godzinę 9:00. Dyrektor CKE Marcin Smolik poinformował, że egzamin przebiegał bez żadnych zakłóceń.

W godzinach popołudniowych maturzyści będą zdawać z kolei egzamin z języka łacińskiego i kultury antycznej.

Sesja egzaminów pisemnych potrwa do 22 maja, egzaminów ustnych - do 29 maja. Wyniki egzaminów maturzyści otrzymają 30 czerwca.

Reklama

Zdaj maturę z Interią!

Każdego dnia specjaliści Interii z wybranych dziedzin będą opracowywać odpowiedzi na pytania zawarte w arkuszach egzaminacyjnych. Eksperci przygotują rozwiązania zadań zarówno z poziomu podstawowego, jak i rozszerzonego.

Rozwiązań należy szukać na stronie głównej portalu Interia i na naszym Facebooku - Interia Matura.

Tutaj znajdziesz arkusze i proponowane odpowiedzi z matury z języka polskiego na poziomie podstawowym.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy