Reklama

Reklama

Matura 2015

Matura 2015: Matematyka na poziomie podstawowym, arkusze i rozwiązania u nas

Egzamin z matematyki na poziomie podstawowym to wyzwanie, z którym dziś mierzyli się maturzyści. Abiturienci rozpoczęli rozwiązywanie matury z matematyki punktualnie o godzinie 9:00. Przypominamy, że matematyka jest obowiązkowym przedmiotem na egzaminie maturalnym. Arkusze, pytania i proponowane przez naszych ekspertów rozwiązania i odpowiedzi znajdziecie po godzinie 14:30 na stronach Interii!

Ponad 310 tysięcy abiturientów przystąpiło do zdawania matematyki na poziomie podstawowym. Jest to drugi obowiązkowy egzamin maturalny. Każdy, kto chciał zadawać maturę na poziomie rozszerzonym, również musiał obowiązkowo zdawać także poziom podstawowy. Egzamin trwał dzisiaj 170 minut. 

Przypominamy, że egzamin maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym w 2015 roku zaplanowany jest na 8 maja, na godzinę 9:00. Maturzyści będą mieli 180 minut na jego rozwiązanie.

Maturzyści przed wejściem na salę zapewniali, że matematyka na poziomie podstawowym jest łatwa. Wielu z nich twierdziło, że nie wiedzą jakim cudem rok temu, w pierwszym terminie nie zdał go co czwarty maturzysta. Tym bardziej że, by mieć egzamin w kieszeni, wystarczy osiągnąć co najmniej 30 procentowy wynik.

Reklama

Prace maturzystów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów. Świadectwa zostaną przesłane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne do 30 czerwca. Tego samego dnia ogłoszone zostaną również ogólnopolskie wyniki matur w 2015 roku.

Zdaj maturę z Interią!

Codziennie specjaliści Interii z wybranych dziedzin będą opracowywać odpowiedzi na pytania zawarte w arkuszach egzaminacyjnych. Eksperci przygotują rozwiązania zadań zarówno z poziomu podstawowego, jak i rozszerzonego. Dziś już po godzinie 14:30 znajdziecie na Interii arkusze i rozwiązania matury z matematyki na poziomie podstawowym.

Rozwiązań należy szukać na stronie głównej portalu Interia i na naszym Facebooku - Interia Matura.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy