Reklama

Reklama

Matura 2015

Matura 2015: Matematyka na poziomie podstawowym

Od godziny 9:00 maturzyści zmagają się z egzaminem maturalnym z matematyki na poziomie podstawowym. Egzamin potrwa w sumie 170 minut. Matematyka jest przedmiotem obowiązkowym, dlatego do testów przystąpiło aż 310 tys. uczniów. Na portalu Interia już po 14:30 znajdziecie arkusze i nieoficjalne rozwiązania zadań z matematyki zaproponowane przez naszych ekspertów.

Matura z matematyki 2015 na poziomie podstawowym trwa. Jak poinformował dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik, wszystko odbywa się spokojnie i zgodnie z procedurami.

Postrachem na tegorocznym egzaminie z matematyki jest geometria, dowiedzieli się reporterzy RMF. "Nienawidzę geometrii i ciągów" - mówił jeden z maturzystów jeszcze przed wejściem na salę. Uczniowie pokładali nadzieję w kalkulatorach, które zgodnie z regulaminem można posiadać na egzaminie maturalnym z matematyki

Przypominamy, ze matematyka jest jednym z trzech przedmiotów, których zdawanie na poziomie podstawowym jest obowiązkowe. Aby zdać egzamin maturalny uczeń musi uzyskać minimalny wynik, który wynosi 30 punktów procentowych. 

Reklama

Chętni mogą zdawać egzaminy również na poziomie rozszerzonym. Egzamin z matematyki na tym poziomie odbędzie się w piątek.

Tegoroczni absolwenci liceów ogólnokształcących obowiązkowo muszą również przystąpić do egzaminu z przedmiotów do wyboru. W tym roku przedmiotem rozszerzonym, najchętniej wybieranym przez maturzystów nie była metamatematyka, czy język polski ale język angielski. 

Kiedy zakończą się zmagania maturzystów z tegorocznym egzaminem z matematyki, na Interii opublikujemy arkusze i rozwiązania zadań z matematyki zaproponowane przez naszych ekspertów. Rozwiązania będą dostępne na stronie głównej portalu Interia i na naszym Facebooku - Interia Matura.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy