Reklama

Reklama

Matura 2015

Matura 2015: Już jutro język polski!

W poniedziałek 4 maja rusza maraton egzaminacyjny. Jutro o godzinie 9.00 maturzyści z całej Polski przystąpią do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego. Egzamin maturalny będzie przeprowadzany na poziomie podstawowym.

Pierwszy pisemny egzamin będzie trwał 170 minut i został przygotowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. 

Reklama

W maju 2015 roku po raz pierwszy do egzaminu maturalnego w nowej formule przystąpią absolwenci liceum ogólnokształcącego. Najważniejszą zmianą, która może pomóc w trakcie zdawania matury pisemnej z języka polskiego na poziomie podstawowym jest odejście od klucza odpowiedzi. Centralna Komisja Egzaminacyjna zapowiada, że w tym roku maturzyści nie będą już oceniani według ściśle określonego klucza odpowiedzi. Zamiast tego, egzaminator będzie oceniał pracę holistycznie. 

Co to oznacza? Premiowane przede wszystkim będzie twórcze myślenie i prawidłowe podejście do zagadnienia, a także metoda, jakiej zdający użyje, aby postawione przed nim zadanie rozwiązać. W holistycznym sposobie oceniania najważniejsze jest bowiem ocenianie umiejętności ucznia i jego toku rozumowania.

Zdaj maturę z Interią!" style="vertical-align: middle;">

Codziennie specjaliści Interii z wybranych dziedzin będą opracowywać odpowiedzi na pytania zawarte w arkuszach egzaminacyjnych. Eksperci przygotują rozwiązania zadań zarówno z poziomu podstawowego, jak i rozszerzonego.

Rozwiązań należy szukać na stronie głównej portalu Interia i na naszym Facebooku - Interia Matura.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje