Reklama

Reklama

Matura 2015

Dziewczyny na politechniki!

​Matura 2015 już za pasem. Abiturienci będą wybierać kierunki studiów. Politechniki zapraszają kobiety! Panowie też są mile widziani, ale uwaga skupi się przede wszystkim na paniach. Uczelnie techniczne oraz wydziały techniczne na trzech uniwersytetów zapraszają na dzień otwarty - Dziewczyny na politechniki.

Inicjatorka akcji Bianka Siwińska powiedziała, że będzie wiele wydarzeń, które przekonają dziewczęta do studiowania zagadnień technicznych. Będą nie tylko spotkania z inżynierkami, ale również pokazy łazików marsjańskich czy szpilek wydrukowanych na drukarce 3D. 

Nowością na dniach otwartych dla dziewczyn będzie Wielka Bitwa na Selfie. Dziewczęta będą sobie robić autoportrety na różnych wydarzeniach związanych z akcją. Nagrodą jest tablet oraz sesja zdjęciowa, po której fotografia trafia na okładkę pisma edukacyjnego "Perspektywy".

Tradycyjnie też przy okazji akcji Dziewczyny na Politechniki zorganizowany zostanie też Bieg w Kasku. Dziś pobiegną dziewczęta w Częstochowie, Kielcach, Opolu i Poznaniu.

Listę szkół wyższych uczestniczących w akcji można znaleźć oraz szczegółowy plan imprez można znaleźć na stronie www.dziewczynynapolitechniki.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama