Reklama

Reklama

Matura 2014

Matura 2014: Matematyka - arkusz i odpowiedzi

Maturzyści z całej Polski zmierzyli się dzisiaj z obowiązkowym egzaminem z matematyki na poziomie podstawowym. Publikujemy arkusz i zaproponowane przez panią Barbarę Tobiasz - eksperta INTERIA.PL - rozwiązania. Pamiętaj, że strona nie odświeża się automatycznie, użyj F5!


ZOBACZ ARKUSZ Z MATEMATYKI!

Na egzaminie z matematyki na poziomie podstawowym maturzyści musieli wykazać się znajomością funkcji i ich własności oraz umiejętnością rozwiązywania równań. Wymagana była także znajomość własności figur geometrycznych. Arkusz CKE zawierał 34 zadania, w tym 25 zadań zamkniętych i 9 zadań otwartych.

Maturzyści przystąpili do egzaminu z matematyki o 9:00. Na rozwiązanie zadań mieli 170 minut. Podczas egzaminu mogli korzystać z zestawu wzorów matematycznych i z kalkulatora prostego. W zeszłym roku maturzyści musieli wykazać się umiejętnością rozwiązywania równań i nierówności, znajomością własności funkcji oraz figur geometrycznych. 

Reklama

Zdaj maturę z INTERIA.PL!

Codziennie specjaliści INTERIA.PL z wybranych dziedzin będą opracowywać odpowiedzi na pytania zawarte w arkuszach egzaminacyjnych. Eksperci przygotują rozwiązania zadań zarówno z poziomu podstawowego, jak i rozszerzonego.

Rozwiązań należy szukać na stronie głównej portalu Interia.pl i na Facebooku. 

SPRAWDŹ NASZ KALENDARZ MATURALNY

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne