Reklama

Reklama

Matura 2014

Matura 2014. Język angielski - poziom podstawowy

Maturzyści sprawdzili dzisiaj swoją znajomość języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Zgodnie twierdzą, że egzaminy nie były trudne. Publikujemy arkusz i zaproponowane przez eksperta INTERIA.PL rozwiązania zadań.

Arkusz z angielskiego. SPRAWDŹ!

Transkrypcja

Maturzyści twierdzą, że egzamin z angielskiego był "zaskakująco łatwy". - Żeby nie zdać, trzeba chyba było nie przyjść na tę maturę - skomentował jeden z uczniów.

Podczas części sprawdzającej znajomość języka ze słuchu maturzyści słuchali trzech opowiadań. Pierwszy - o gadżecie, który pozwala zrozumieć emocje psa; drugi - o niepełnosprawnym alpiniście i trzeci - o doświadczeniach osób, które chciałyby wynająć mieszkanie. Do przeczytania były teksty o powstaniu teatru szekspirowskiego w Londynie; o dziewczynie, która uratowała delfina przed kłusownikami oraz o powstaniu powieści Jane Austin "Duma i uprzedzenie". Maturzyści musieli też napisać wiadomość do kolegi z kursu języka angielskiego oraz list do kolegi z Anglii.

Maturzyści mogli wybrać, z jakiego języka chcą pisać maturę - 290 tys., czyli 87 procent wszystkich maturzystów, wybrało język angielski.

Reklama

Język angielski od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Maturzyści do wyboru mają także język francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i włoski. Chętni mogą zdawać te języki także na poziomie rozszerzonym. 

Zdaj maturę z INTERIA.PL!

Codziennie specjaliści INTERIA.PL z wybranych dziedzin będą opracowywać odpowiedzi na pytania zawarte w arkuszach egzaminacyjnych. Eksperci przygotują rozwiązania zadań zarówno z poziomu podstawowego, jak i rozszerzonego.

Rozwiązań należy szukać na stronie głównej portalu Interia.pl i na Facebooku. 

SPRAWDŹ NASZ KALENDARZ MATURALNY

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje