Reklama

Reklama

Matura 2014

Matura 2014: Żadnego przecieku arkuszy nie było

Zarówno Ministerstwo Edukacji Narodowej, jak i Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprzeczają, jakoby doszło do przecieku arkuszy tegorocznych egzaminów maturalnych. Takie informacje pojawiły się w internecie.

"W sieci pojawiły się linki do arkuszy tegorocznych egzaminów maturalnych z języka polskiego i matematyki (poziomy podstawowe)" - to jeden z wielu maili, jakie wpadły na adres fakty@rmf.fm.

Reklama

Tymczasem MEN i CKE informują - żadnego przecieku nie było.

Jak poinformował dr Marcin Smolik, p.o. dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, "w związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi rzekomego włamania na serwery Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz przechwycenia z nich arkuszy przygotowanych na tegoroczny egzamin maturalny, uprzejmie informuję, że informacje te - przesłane drogą mailową do większości redakcji - są nieprawdziwe. Żadne arkusze do przeprowadzenia egzaminu maturalnego w maju br. nie zostały przez nikogo przechwycone. Nie zostały również odnotowane żadne włamania na serwery CKE".

ZDAJ MATURĘ Z INTERIA.PL

Codziennie specjaliści INTERIA.PL z wybranych dziedzin będą opracowywać odpowiedzi na pytania zawarte w arkuszach egzaminacyjnych. Eksperci przygotują rozwiązania zadań zarówno z poziomu podstawowego, jak i rozszerzonego.

Rozwiązań należy szukać na stronie głównej portalu Interia.pl i na Facebooku.
Dowiedz się więcej na temat: Matura 2014 | przeciek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy